Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

Fortuna sprzyjała naszym. Unia i Sokół idą jak burza!

Bez trudu „unici” odprawili gości z kwitkiem. Wygrał również Sokół Damasławek.  

Kolejna kolejka Pilskiej Klasy Okręgowej pod dyktando naszych drużyn.

Lider tabeli, czyli Unia Wapno podejmował u siebie Fortunę Wieleń. Nasi nie mieli dla gości żadnej litości  i wygrali bardzo pewnie 4-0. Hat-trickiem, czyli trzema trafieniami w tym spotkaniu popisał się Kamil Barkowski. Unia dzięki temu zwycięstwu umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Co prawda po pięciu meczach ma 13 punktów, tyle samo co druga Polonia Chodzież, ale ma znacznie lepszy bilans bramkowy.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniósł na wyjeździe Sokół Damasławek, który aż 7-2 wygrał z Orłem Pęckowo. Jak zauważył trener Sokoła Piotr Rybak, mecz nasi zaczęli od… straty gola. To tylko naszych zawodników podrażniło i na przerwę schodzili już prowadząc. W drugiej części trwało już tylko dobijanie rywala, bo Sokół był znacznie lepszy od rywala.

Można śmiało powiedzieć, że Sokół jest lepszy niż Orzeł! Po takim zwycięstwie awans w tabeli był oczywisty. Sokół wzleciał na podium i jest już trzeci.

UNIA Wapno – Fortuna Wieleń 4:0 (2:0)

Gole dla Unii: Kamil Barkowski (3), samobójcza.

Unia Wapno zagrała w składzie: Jakub Srocki – Jakub Polerowicz, Sławomir Maksym, Gracjan Olszewski, Hubert Olszewski – Tomasz Żarnowski, Maciej Będzitko, Kamil Barkowski, Kacper Jucha – Przemysław Dera, Arkadiusz Cichy.

Orzeł Pęckowo – Sokół Damasławek 2-7 (1-3)

Gole dla Sokoła: Remigiusz Łuszczyński (2), Kamil Juszczak, Adam Szczepaniak, Daniel Stróżewski (karny), Ariel Borucki, Kamil Budynek.

Czytaj także

W Skokach będzie STREFA KIBICA! Wspólnie obejrzeć będzie można mecz POLSKA – HOLANDIA

Redakcja

Unia Wapno ma nowego prezesa

Redakcja

Karol Linetty na czołówkach włoskich gazet: „JESTEŚ WIELKI!”. Wszystko przez jeden drobny gest

Redakcja