serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POLICJA PODSUMOWAŁA WAKACJE: Blisko 100 kolizji, 11 wypadków, zginęły 3 osoby, 9 rannych

Podczas wakacji wągrowieccy policjanci prowadzili szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Z jednej strony były to wzmożone kontrole, z drugiej – akcje edukacyjne.

– Wakacje rozpoczęliśmy zabezpieczeniem imprezy masowej w Kozielsku. A w trakcie ich trwania zabezpieczaliśmy szereg imprez – sportowe, koncerty, festyny, dożynki. Funkcjonariusze przy okazji angażowali się w działania promujące bezpieczeństwo – wyjaśniają policjanci.

Od 21 czerwca policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczne wakacje 2019”, czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w okresie wakacyjnym 2901 kontroli uczestników ruchu. Stan techniczny 214 pojazdów wzbudzał zastrzeżenia – przez co funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Policjanci zatrzymali też 5 nietrzeźwych kierujących, a 25 osób straciło prawo jazdy z uwagi na to że poruszały się z prędkością przekraczającą powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Ci kierowcy na trzy miesiące stracili prawo jazdy.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

UWAGA! Myśliwi będą strzelać! Polowania w dwóch miejscach regionu

Redakcja

22-latek z Wągrowca w lexusie pod wpływem środków odurzających

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… rośniemy w siłę!

Krzysztof Garnetz