Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

IMGW ostrzega przed silnym deszczem i burzami

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewidują dzisiaj na terenie powiatu wągrowieckiego silne opady deszczu i burze.

Wydane ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma najniższy, pierwszy stopień i jest ważne do północy.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Przewidywana wysokość opadów od 30 do 45 litrów na metr kwadratowy. W trakcie opadów deszczu miejscami wystąpią burze z porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk zostało określone na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja

Miejscy radni na sesji spotkają dziś i za kilka dni

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Dziś możliwe u nas BURZE, silny DESZCZ i WIATR

Redakcja