Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

IMGW ostrzega przed silnym deszczem i burzami

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu przewidują dzisiaj na terenie powiatu wągrowieckiego silne opady deszczu i burze.

Wydane ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma najniższy, pierwszy stopień i jest ważne do północy.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Przewidywana wysokość opadów od 30 do 45 litrów na metr kwadratowy. W trakcie opadów deszczu miejscami wystąpią burze z porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk zostało określone na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także

Ruszają konsultacje społeczne dla budowy ulic Marcinkowo i Taszarowo w Wągrowcu

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja

Odznaki PCK dla wągrowieckich policjantów [ZDJĘCIA]

Redakcja