serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości

BUDŻET OBYWATELSKI: Z 4. projektów wągrowczanie wybiorą jeden do realizacji


zatrudnie
artdent baner

Wśród pięciu propozycji, które w tym roku zostały zgłoszone przez mieszkańców naszego miasta, cztery przeszły pozytywną ocenę formalną i merytoryczną.

W losowaniu, które odbyło się we wtorek, 8 sierpnia, wzięli udział autorzy poszczególnych wniosków oraz burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

Przypomnijmy, że to już X edycja Wągrowieckiego Budżetu Obywatelskiego. Od 1 do 16 lipca mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty za pomocą internetowej platformy konsultacyjnej. Przesłane wnioski zostały następnie zweryfikowane pod względem formalnym, zgodności z prawem, wykonalności technicznej oraz poprawności kalkulacji kosztów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, powołany przez Burmistrza Wągrowca.

W wyniku losowania zgłoszone pomysły uzyskały następujące numery:

Projekt nr 1: Modernizacja promenady na odcinku od ulicy Bartodziejskiej w kierunku ulicy Kościuszki – etap I

Głównym celem projektu jest poprawa stanu nawierzchni na promenadzie wzdłuż Jeziora Durowskiego na odcinku od ulicy Bartodziejskiej w kierunku ulicy Kościuszki. Oprócz wymiany nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej, którą codziennie pokonuje wielu mieszkańców miasta, projekt zakłada m.in. modernizację oświetlenia, oraz instalację obiektów małej architektury (np. ławek) na odcinku promenady możliwym do wykonania do kwoty 250 000 złotych.

Projekt nr 2: Bezpłatne warsztaty dla małych i dużych mieszkańców Wągrowca

Głównym założeniem tego projektu jest organizacja bezpłatnych warsztatów edukacyjnych tj. językowych i przyrodniczych, zajęć artystycznych oraz zajęć promujących ochronę naszego zdrowia (zdrowe odżywianie, zielarstwo, naturalne kosmetyki). Zajęcia będą realizowane od lutego 2024 do listopada 2024 z wyłączeniem wakacji, ferii i świąt.

Projekt nr 3: Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 7 w Wągrowcu

Projekt ma na celu stworzenie innowacyjnego i interaktywnego placu zabaw, który nie tylko zapewni dzieciom miejsce do zabawy i aktywności fizycznej, ale również będzie promować naukę i rozwijanie umiejętności sensorycznych. Przewiduje się tutaj powstanie elementów zabawowych służących rozwijaniu umiejętności fizycznych, ale też zainteresowań naukowych, poprzez możliwość eksperymentowania oraz wrażliwości na naturę i zdrowy styl życia. Dzięki jego realizacji dzieci będą miały zapewnione bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy, a zmodernizowany plac przyczyni się między innymi do większej aktywności dzieci i rodzin, wzajemnej integracji i budowania silniejszych relacji społeczności lokalnej.

Projekt nr 4: FitPark Wągrowiec

Projekt przewiduje montaż urządzeń rekreacyjno-siłowych do ćwiczeń fizycznych na promenadzie wzdłuż Jeziora Durowskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie wągrowczan do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, co ma służyć poprawie zdrowia i kondycji fizycznej użytkowników FitParku.  

– Zbliżamy się do decydującej fazy budżetu obywatelskiego, jaką jest głosowanie mieszkańców. Jak co roku wągrowczanie wybiorą najciekawsze i najpotrzebniejsze ich zdaniem zadanie. To na nie przeznaczymy 250 tysięcy złotych z budżetu miasta na 2024 rok. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu – mówi burmistrz Jarosław Berendt.

Głosowanie rozpoczyna się 14 sierpnia i potrwa do 4 września włącznie.

Przypominamy, że każda osoba uprawniona do głosowania, czyli mieszkaniec Wągrowca, może głosować tylko raz i oddać tylko jeden głos. W celu oddania ważnego głosu należy zaznaczyć wybrany przez siebie projekt, wpisać swój numer PESEL, zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb BO oraz oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem. Następnie wystarczy kliknąć okienko ”Oddaj głos”.

System poinformuje o tym, czy głos został oddany prawidłowo. W przypadku kłopotów z oddaniem głosu można kontaktować się z Wydziałem Kultury, Sportu, Turystyki, Promocji Miasta i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Wągrowcu – tel. 67 26 80 332.

Swój projekt wybrać będzie mógł każdy mieszkaniec miasta, korzystając z platformy konsultacyjnej. Ostateczne wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego poznamy 6 września.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Szajka złodziei już złapana. Okradli kiosk oraz maszyny do gier

Redakcja

Dla Sary będą rzucać do tarczy lotkami

Redakcja

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja