serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Policyjny POŚCIG za quadem. Funkcjonariusze dopadli go na leśnej drodze


zatrudnie
artdent baner

Jak się okazało, quad nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, a kierujący nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyzna za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę, 3 sierpnia, policjanci z Rogoźna patrolując miejscowość Gościejewo zauważyli kierującego quadem, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Funkcjonariusze podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając tym samym kierującemu czterokołowcem polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie zareagował i próbował uciec policjantom, którzy natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący quadem  w pewnym momencie zjechał z jezdni i wjechał w nieutwardzoną leśną drogę. Tam też pościg ostatecznie się zakończył i został zwieńczony zatrzymaniem uciekiniera.

Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a quad nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC.

30-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oborniki

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

31-latek zatrzymał pijanego kierowcę

Redakcja

31-latek był poszukiwany do odbycia kary. Uciekał, ale go złapali

Redakcja

Samochód wypadł z drogi i uderzył w płot. Nieprzytomny kierowca helikopterem trafił do szpitala w Poznaniu [FOTO]

Redakcja