Okno na Wągrowiec
Na sygnale Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Będzie nowa karetka dla naszego powiatu

Ambulans wraz z podstawowym wyposażeniem dotrze do nas pod koniec listopada.

W sierpniu Ministerstwo Zdrowia podjęło ogólnokrajowy program wymiany ambulansów, dzięki któremu do końca roku do służby trafi niemal 200 nowoczesnych karetek. Pojazd taki dotrze również do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

We wtorek 1 października w Sali Senatu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w obecności wicestarosty Michała Piechockiego, zawarto stosowną umowę.  ZOZ w Wągrowcu reprezentował dyrektor Przemysław Bury, w imieniu Ministra Zdrowia umowę podpisał podsekretarz stanu, Sławomir Gadomski.

Przedmiotem umowy jest przekazanie kwoty 400 tys. zł na sfinansowanie zakupu ambulansu wraz z podstawowym wyposażeniem (nosze, pompa infuzyjna, pulsoksymetr). Uzupełnienia pozostałego wyposażenia do wymaganego standardu ZOZ dokona we własnym zakresie.

– Zespół Opieki Zdrowotnej zakończył już postępowanie zakupowe. Dostawa nowego ambulansu planowana jest na koniec listopada. Województwo Wielkopolskie zyska w sumie czternaście nowych pojazdów. Jeden z nich będzie do dyspozycji zespołu ratownictwa medycznego zabezpieczającego Gołańcz oraz okoliczne miejscowości – informuje dr Przemysław Bury.

Umowę podpisano we wtorek w Poznaniu.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

Powiat był winien pieniądze. Sąd nakazał złożenie depozytu i szuka spadkobierców

Krzysztof Czapul

POLICJA: Piraci na naszych drogach. Zbyt szybko, łamiąc przepisy, bez uprawnień i OC

Redakcja

Umowa podpisana! Obwodnica Rogoźna będzie oddana za dwa lata

Redakcja