Okno na Wągrowiec

Piłka nożna Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Żaki Sokoła Mieścisko WYGRAŁY turniej LubonCup! [ZDJĘCIA]

Mocno obsadzony turniej piłkarski odbył się w niedzielę w Luboniu. Nasz powiat reprezentowały tam Żaki Sokoła Mieścisko rocznik 2012.

W turnieju LubonCup oprócz naszych Żaków wystąpiły drużyny Luboński Luboń, AP Falubaz Zielona Góra, Grom Plewiska, Meblorz Swarzędz, Junior Koziegłowy.

Nasza drużyna nie była zaliczana do faworytów, mimo to spisała się świetnie, wygrywając cztery mecze i remisując jeden. Strzelając przy tym 15 goli i tracąc tylko 4.

– W turnieju zajęliśmy pierwsze miejsce, co było sensacją. Zagraliśmy bardzo dobrze i każdy zawodnik dał z siebie wszystko. Było to widać podczas całego turnieju, a zwłaszcza w ostatnim meczu, gdy do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Efektem była zdobyta w ostatniej akcji meczu bramka, dająca nam zwycięstwo w turnieju – tłumaczy trener Piotr Roszyk.

Nasz zespół zasłużył także na indywidualne wyróżnienia,  bo najlepszym bramkarzem turnieju została Zuzanna Kaszewska.

Organizatorzy docenili także to, że w naszej drużynie wystąpiły dziewczynki. Były to: Zuzia Kaszewska, Iza Kaszewska, Natalia Górna, Otylia Wiertel. Nasze dziewczyny otrzymały drobne upominki.

– Brawa dla wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie. Jestem dumny z moich „Sokołów”. Przy okazji chciałbym za gorący doping podziękować rodzicom, którzy byli na turnieju. To dodało nam z meczu na mecz skrzydeł. Brawo rodzice, brawo „Sokoły” – mówi trener Roszyk.

WYNIKI:

Sokół – Meblorz Swarzędz 1:1

Sokół – AP Falubaz Zielona Góra 4-1

Sokół – Grom Plewiska 2:1

Sokół – Luboński Luboń 5:0

Sokół – Junior Koziegłowy 2:1

TABELA

1. Sokół Miescisko 13 pkt

2. Junior Koziegłowy 10 pkt

3. Meblorz Swarzędz. 10 pkt

4. AP Falubaz Zielona Góra 7 pkt

5. Grom Plewiska. 3 pkt

6. Luboński Luboń. 0 pkt

Skład drużyny Sokół Mieścisko:

Zuzia Kaszewska, Iza Kaszewska, Natalia Górna, Otylia Wiertel, Janek Tabaczka, Antek Tabaczka, Szymon Podlewski, Mikołaj Kubicki, Oliwier Siembor, Marcel Siembor.

Czytaj także

Nasi ZDOLNI uczniowie są NAJLEPSI w Wielkopolsce!

Redakcja

Emilia wyśpiewała ZŁOTY LAUR w ogólnopolskim konkursie piosenki [POSŁUCHAJ]

Krzysztof Czapul

ZAGRALI na koniec lata [ZDJĘCIA]

Redakcja