Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Nasi na podium! [ZDJĘCIA]

W miniony weekend 2-3 października w Lubieszowie na Śląsku odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski w sezonie 2021/22 w wyścigach psich zaprzęgów.

RakocyTEAM, drużyna z Mieściska, obstawiła dwie klasy. Krystian tradycyjnie już wystartował w klasie z czterema psami (DR4 NB), w składzie: Ragnar, Raya, Floki oraz Kenai i po dwóch dniach rywalizacji zdobył 1 miejsce, a Natalia wystartowała w klasie DS2 NB z dwoma psami, Inkym oraz Kodą i uplasowała się na 3 miejscu.

A poniżej relacja naszych zawodników.

KRYSTIAN:

Przede wszystkim cieszymy się, że po przerwie związanej z sytuacją pandemiczną, a później z tragedią rodzinną, znów wróciliśmy do ścigania na zawodach. Był i nadal jest to dla nas bardzo ciężki okres. W tym sezonie skupiamy się na startach przede wszystkim w Polsce, a najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Polski, które mają odbyć się pod koniec listopada. Na minionych zawodach tradycyjnie już wystartowałem w klasie z czterema psami (DR4 NB), w składzie: Ragnar, Raya, Floki i Kenai. Jestem jednak w dalszym ciągu w trakcie rozszerzania licencji na większe zaprzęgi i być może od przyszłego sezonu będę ścigać się w Pucharze Polski w klasie z sześcioma psami. Jestem bardzo zadowolony, że na pierwszych zawodach Pucharu Polski w sezonie udało nam się wywalczyć pierwsze miejsce, zwłaszcza że konkurencja była bardzo silna. Jestem dumny z psiaków, bo mimo dość wysokiej temperatury, która towarzyszyła nam w ten weekend, dały z siebie wszystko. Przed nami kilka dni odpoczynku i regeneracji, a później doskonalimy formę i przygotowujemy się do kolejnych zawodów, które planowane są na początku listopada. Dziękujemy za wsparcie naszym Sponsorom i Partnerom: JP Budowa Energia, Autokomis ATEST, Serpol-Cosmetics, Dworek Róża Poraja, Dr Clauder’s Polska oraz Gabinet Weterynaryjny Ewet.

NATALIA:

W tym sezonie planuję w dalszym ciągu doskonalić umiejętność jazdy na hulajnodze z dwoma psami. Cieszę się, że udało nam się zdobyć trzecie miejsce na pierwszych zawodach w tym sezonie. Zwłaszcza, że był to debiut Kody na zawodach, która biegła w parze z 8 letnim już Inkym. Oba psiaki spisały sie znakomicie! Koda jest młoda i szybka, natomiast Inky to mądry i doświadczony lider. Teraz będziemy  się szykować na kolejne zawody, które planowane są za miesiąc. Z racji tego, że treningi rozpoczęły się niedawno, z powodu wysokich temperatur, to będziemy teraz pracować nad kondycją swoją i psów.

Źródło: RakocyTeam

Czytaj także

PSIE ZAPRZĘGI: Krystian z medalem na na Mistrzostwach Świata! [FOTO]

Redakcja

PSIE ZAPRZĘGI: Nasi z Pucharu Polski wrócili z MEDALAMI! [FOTO]

Redakcja

Krystian Rakocy został MISTRZEM ŚWIATA! [FILM/FOTO]

Redakcja