Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Nasi na podium! [ZDJĘCIA]

art dent 800

W miniony weekend 2-3 października w Lubieszowie na Śląsku odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski w sezonie 2021/22 w wyścigach psich zaprzęgów.

RakocyTEAM, drużyna z Mieściska, obstawiła dwie klasy. Krystian tradycyjnie już wystartował w klasie z czterema psami (DR4 NB), w składzie: Ragnar, Raya, Floki oraz Kenai i po dwóch dniach rywalizacji zdobył 1 miejsce, a Natalia wystartowała w klasie DS2 NB z dwoma psami, Inkym oraz Kodą i uplasowała się na 3 miejscu.

A poniżej relacja naszych zawodników.

KRYSTIAN:

Przede wszystkim cieszymy się, że po przerwie związanej z sytuacją pandemiczną, a później z tragedią rodzinną, znów wróciliśmy do ścigania na zawodach. Był i nadal jest to dla nas bardzo ciężki okres. W tym sezonie skupiamy się na startach przede wszystkim w Polsce, a najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Polski, które mają odbyć się pod koniec listopada. Na minionych zawodach tradycyjnie już wystartowałem w klasie z czterema psami (DR4 NB), w składzie: Ragnar, Raya, Floki i Kenai. Jestem jednak w dalszym ciągu w trakcie rozszerzania licencji na większe zaprzęgi i być może od przyszłego sezonu będę ścigać się w Pucharze Polski w klasie z sześcioma psami. Jestem bardzo zadowolony, że na pierwszych zawodach Pucharu Polski w sezonie udało nam się wywalczyć pierwsze miejsce, zwłaszcza że konkurencja była bardzo silna. Jestem dumny z psiaków, bo mimo dość wysokiej temperatury, która towarzyszyła nam w ten weekend, dały z siebie wszystko. Przed nami kilka dni odpoczynku i regeneracji, a później doskonalimy formę i przygotowujemy się do kolejnych zawodów, które planowane są na początku listopada. Dziękujemy za wsparcie naszym Sponsorom i Partnerom: JP Budowa Energia, Autokomis ATEST, Serpol-Cosmetics, Dworek Róża Poraja, Dr Clauder’s Polska oraz Gabinet Weterynaryjny Ewet.

NATALIA:

W tym sezonie planuję w dalszym ciągu doskonalić umiejętność jazdy na hulajnodze z dwoma psami. Cieszę się, że udało nam się zdobyć trzecie miejsce na pierwszych zawodach w tym sezonie. Zwłaszcza, że był to debiut Kody na zawodach, która biegła w parze z 8 letnim już Inkym. Oba psiaki spisały sie znakomicie! Koda jest młoda i szybka, natomiast Inky to mądry i doświadczony lider. Teraz będziemy  się szykować na kolejne zawody, które planowane są za miesiąc. Z racji tego, że treningi rozpoczęły się niedawno, z powodu wysokich temperatur, to będziemy teraz pracować nad kondycją swoją i psów.

Źródło: RakocyTeam

Czytaj także

Co kto ma, to WYSTAWIA! Trwa zbiórka na REHABILTACJĘ znanego wągrowczanina

Krzysztof Czapul

Znany wągrowczanin potrzebuje POMOCY. Trwa zbiórka NA REHABILTACJĘ Jarka Rakocego

Krzysztof Czapul

NA ŚLUBNYM KOBIERCU: Krystian i Natalia powiedzieli sobie „TAK” [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul