serpol praca

Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Wiadomości

PSIE ZAPRZĘGI: Nasi z Pucharu Polski wrócili z MEDALAMI! [FOTO]

Z  Pucharu Polski psich zaprzęgów Koźle 2023 Natalia i Krystian Rakocy wrócili z dwoma złotymi medalami i jednym srebrnym!

– Ostatnio mieliśmy bardzo napięty grafik. Dopiero co wróciliśmy z Mistrzostw Świata, a już wzięliśmy udział w kolejnych zawodach, tym razem Pucharu Polski, zorganizowanych przez klub KS Wolf Team, którego jesteśmy członkami. W dodatku wyścig ten był memoriałem Jarka, taty Krystiana. Pierwotnie miały to być również Mistrzostwa Polski, ale te jednak w tym roku w ogóle się nie odbędą – wyjaśnia ekipa RakocyTeam.

Było kilka zmian w składach i sprawdzenie, jak psiaki spiszą się w innych klasach. Krystian wraz z Rayą, Flokim, Jasiem i Kenaiem zdobyli złoty medalw C1 (DR4 NB1), czyli czwórkach, a Natalia wraz z Kodą i Negro zdobyli złoto w D1 (DS2 NB1), czyli na hulajnodze z dwoma psami.

W dodatku Natalia wystartowała w canicrossie, czyli biegu z psem razem z naszym najmłodszym Filipkiem, dla którego były to pierwsze zawody w życiu i zdobyli srebrny medal. Krystian natomiast wystartował dodatkowo w DS1, czyli na hulajnodze z jednym psem z Mojito, który wcześniej startował tylko w canicrossie.

– Niestety, drugiego dnia z powodu dużej ilości śniegu na trasie, Krystian zaliczył mocną „glebę” po wpadnięciu w poślizg, stracił bardzo dużo czasu i ostatecznie zdobył w tej klasie czwarte miejsce. Jak zwykłe nasze pieski dały z siebie wszystko i jesteśmy z nich mega dumni! Zwłaszcza, że warunki pogodowe były bardzo trudne i część zawodników nie ukończyła wyścigów – relacjonują nasi sportowcy i dodają:

– Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, które jeszcze bardziej nas motywują! Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam przy startach (Aneta Lenard, Marita Szukała, Dariusz Szukała, Michał Ners, Mateusz Krzykalski), bo czasu między nimi mieliśmy na tyle mało, że ciężko było się wyrobić i nawet sobie wzajemnie nie mogliśmy pomóc.

SPONSORZY TEAMRAKOCY

Salon Samochodów Używanych „Atest”, Gabinet Weterynaryjny Ewet, Dworek „Róża Poraja”, Serpol-Cosmetics, PIES TO LUBI.pl, Łukasz Bąk Fizjoterapeuta, Gmina Mieścisko.

Źródło: RakocyTeam

Czytaj także

Krystian Rakocy został MISTRZEM ŚWIATA! [FILM/FOTO]

Redakcja

Natalia i Krystian Rakocy ze złotymi medalami! [FOTO]

Redakcja

Natalia Rakocy z Mieściska z trzema złotymi medalami! [FOTO]

Redakcja