serpol praca

Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Wiadomości

PSIE ZAPRZĘGI: Krystian z medalem na na Mistrzostwach Świata! [FOTO]

Krystian Rakocy ponownie stanął na podium najwyższej rangi zawodów na świecie, zdobywając brązowy medal w sztafecie drużynowej!

W miniony weekend w niemieckiej miejscowości Muhlberg odbyły się Mistrzostwa Świata w psich zaprzęgach federacji WSA, na których nie zabrakło sportowców z Mieściska.

Sztafety liczyły po czterech reprezentantów z poszczególnych państw. Polskę reprezentował Krystian Rakocy, Bartłomiej Sobecki, Krzysztof Windyś oraz Błażej Kosmowski.

Każdy z nich przedstawiał inną dyscyplinę psich zaprzęgów. Jako pierwszy z polskiej drużyny na trasę pobiegł Bartłomiej Sobecki z Marleyem. Przybiegli do strefy zmiany na trzeciej pozycji za Francuzem i Belgiem. Jako drugi na trasę ruszył Krzysztof Windyś na rowerze ze swoim psiakiem i umocnili pozycję polskiej drużyny. Jako ostatni w sztafecie wystartował Krystian Rakocy z Mieściska na specjalnej sportowej hulajnodze wraz z Levi.

Jak przyznaje Krystian, presja, aby nie zawieść drużyny i co najmniej utrzymać medal była ogromna, ale udało się! Krystian wraz z Levi wpadli na metę jako trzecia reprezentacja i utrzymali brąz! Naszym łącznikiem w strefie zmiany był Błażej Kosmowski, który robił wszystko żeby jak najszybciej przekazać pałeczkę między zawodnikami.

Przypomnijmy, że jest to kolejny międzynarodowy sukces ekipy RakocyTEAM z Mieściska w tym roku. Miesiąc temu Krystian Rakocy zdobył upragniony tytuł Mistrza Świata w psich zaprzęgach w jeździe indywidualnej na czas zaprzęgiem złożonym z czterech psów (DR4), a jego żona Natalia Rakocy otarła się o podium zajmując 4 miejsce w klasie DS2 na hulajnodze z dwoma psami.

Krystian i Natalia jak zwykle w swoich mediach społecznościowych podziękowali wszystkim, którzy trzymali za nich kciuki, a także swoim sponsorom i partnerom za wsparcie!

SPONSORZY:

Salon Samochodów Używanych „Atest”, Gabinet Weterynaryjny Ewet, Dworek „Róża Poraja”, Serpol-Cosmetics, PIES TO LUBI.pl, Łukasz Bąk Fizjoterapeuta, Gmina Mieścisko.

Źródło: Rakocy Team

Fot.Jagoda Waśkowska

Czytaj także

PSIE ZAPRZĘGI: Nasi z Pucharu Polski wrócili z MEDALAMI! [FOTO]

Redakcja

Krystian Rakocy został MISTRZEM ŚWIATA! [FILM/FOTO]

Redakcja

Natalia i Krystian Rakocy ze złotymi medalami! [FOTO]

Redakcja