Okno na Wągrowiec


Na sygnale Wiadomości

WYGLĄDA JAK ZABAWKA, a może ZAPOBIEC NIESZCZĘŚCIU. Strażacy mają Mobilny Symulator Zagrożeń [ZDJĘCIA]

Kosztował ponad 25 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wzbogaciła się o Mobilny Symulator Zagrożeń – moduł lasu. Jest to autorski projekt firmy MLabs z Poznania, pozwalający na demonstrowanie zagrożeń pożarowych i ekologicznych w przestrzeni publicznej.

To innowacyjna makieta pozwalająca w sposób interesujący, interaktywny i intuicyjny uświadomić możliwe przyczyny powstania pożarów oraz wybrane zagadnienia z zakresu ochrony środowiska. Moduł przeznaczony jest przede wszystkim do prowadzenia lekcji bezpieczeństwa dla dzieci.

Za jego pomocą można pokazać zagrożenia, które niosą ze sobą takie zachowania jak rozpalenie ogniska w niedozwolonym miejscu, wyrzucanie niedozwolonych substancji w lesie, kąpiel na niestrzeżonej plaży, używanie sprzętu wodnego bez zabezpieczeń oraz wiele innych.

Moduł kosztował sporo, bo 25.500 złotych i został zakupiony dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Powiatu Wągrowieckiego oraz Gminy Wapno. To drugi symulator na wyposażeniu wągrowieckich strażaków – wcześniej już wzbogacili się o moduł domu.

Źródło: PSP Wągrowiec

Czytaj także

1 osoba ZMARŁA i 23 nowe ZAKAŻENIA w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul

JEST AKT OSKARŻENIA KIEROWCY CIEŻARÓWKI, KTÓRY WJECHAŁ POD SZYNOBUS: Grozi mu 10 lat więzienia

Remigiusz Priebe

WAŻNE: AWARIA KOLEJOWEGO SYSTEMU STEROWANIA. Kursuje komunikacja zastępcza

Remigiusz Priebe