Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! NOWE OSTRZEŻENIE PRZED SILNYM WIATREM!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu nadal prognozuje na terenie naszego powiatu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 kilometrów na godzinę, a w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę. Będzie wiało z zachodu.

Nowe ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień (żółty). Zacznie obowiązywać w nocy, od godziny 3.00 i potrwa do 21.00 jutro (we wtorek, 11 lutego). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem od wczoraj, a ostrzeżenie początkowo miało wyższy, drugi stopień. Pisaliśmy o tym w artykule UWAGA! OSTRZEŻENIE DRUGIEGO STOPNIA PRZED BARDZO SILNYM WIATREM!

Wichura już wyrządziła sporo strat w Wągrowcu i okolicach. Pisaliśmy o tym w artykułach:

SKUTKI WICHURY: Drzewa spadały na drogi, tarasowały przejazdy, a nawet spowodowały kolizję trzech aut i przygniotły busa! [ZDJĘCIA]

Z OSTATNIEJ CHWILI: W CENTRUM WĄGROWCA WIATR WYRWAŁ DRZEWO Z KORZENIAMI I PRZEWRÓCIŁ JE NA SAMOCHÓD! [FILM/ZDJĘCIA]

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

PKS Piła zawiesił wszystkie połączenia w powiecie wągrowieckim

Remigiusz Priebe

MSOK: Zużyte rękawice i maseczki należy wyrzucać do czarnych worków

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 31 marca, godz. 12.00: NIE MA OSÓB W SZPITALU, 236 OSÓB OBJĘTYCH KWARANTANNĄ, A 29 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej