Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Uwaga! Drzewa padają na drogi

Tylko w czwartek w dwóch miejscach naszego powiatu drogi zostały zatarasowane przez drzewa.

Do pierwszego zdarzenia doszło nad ranem w Starężynie w gminie Damasławek, na drodze wojewódzkiej nr 251, gdzie spadł potężny konar. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale gałąź zatarasowała jeden z pasów jezdni. Strażacy z OSP Damasławek, przy pomocy pilarek, usunęli przeszkodę i udrożnili ruch.

Natomiast w godzinach przedpołudniowych do jeszcze groźniejszego zdarzenia doszło na drodze między Mieściskiem a Zakrzewem. Tam na drogę runęło całe drzewo. Tym razem również możemy mówić o szczęściu, bowiem w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Drogę uprzątnęli strażacy z OSP Mieścisko.

– W ostatnim czasie gwałtowne podmuchy wiatru sprawiają, że gałęzie i konary drzew spadają na drogi. Kierowcy, którzy w czasie jazdy napotkają taką przeszkodę na drodze powinni w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez włączenie świateł awaryjnych, a następni ocenić czy są w stanie własnymi siłami usunąć przeszkodę z drogi – informuje rzecznik prasowy wągrowieckiej Państwowej Straży Pożarnej Piotr Kaczmarek.

Jeśli przeszkoda przekroczy możliwości podróżujących pojazdem, kierowca może zadzwonić na numer alarmowy 112 i zgłosić zagrożenie powstałe na drodze. Ważne, żeby przy zgłoszeniu określić dokładną lokalizację i wielkość drzewa albo konara.

Zdjęcia: OSP Damasławek i OSP Mieścisko.

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” Gabrieli i Jerzego Kiszków [FOTO]

Redakcja

WYPADEK: Samochód uderzył w drzewo. Kierująca była zakleszczona w aucie [FOTO]

Redakcja

Odkryta w Łeknie droga została archeologicznym odkryciem roku!

Redakcja