Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Na imprezę Na luzie Społeczeństwo Sport Styl życia Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W WEEKEND NIE SIEDŹ W DOMU. Przewodnik imprezowy

Piątek i sobota będą przede wszystkim rockowe, a to za sprawą festiwalu „Rock Noc”. Ale nie tylko ostrą muzyką będziemy żyć. Będzie sport, wernisaż, kino, zawody, festyny. Sprawdź, co jeszcze u nas dziać się będzie.

PIĄTEK

Festiwal „Rock Noc”

Dzisiaj startuje, po raz pierwszy dwudniowy festiwal rockowy! W piątek największymi gwiazdami, które będzie można oglądać i słuchać to Dezerter i Luxtorpeda. W sobotę gwiazdą będzie zaś Nocny Kochanek.

Bilety: 35 zł (jeden dzień) i 60 zł (karnet na dwa dni).

Miejsce: boisko OSiR w Wągrowcu. Wejście od 18. Początek koncertu od 19.00.

Otwarcie wernisażu Rainforest

Muzeum Regionalne w Wągrowcu zaprasza na otwarcie wystawy pn. Rainforest”.

Rainforest (Las deszczowy) nie jest zwyczajną wystawą obrazów. Artystka przygotowała instalację malarską, otaczającą oglądających i prowadzących ich w świat tajemniczego lasu deszczowego, pełnego olbrzymich pni drzew, lian, paproci i egzotycznych kwiatów. Jest to świat „powołany do istnienia” z inspiracji twórczością Claude Moneta, jak i marzeniami Artystki o egzotycznych krajach.

Wystawę oglądać będzie można do 22 września.

Miejsce: Muzeum Regionalne w Wągrowcu, ul. Opacka Godz. 19.00.

 SOBOTA

Na OSiR zagrają w siatkówkę plażową

Jutro od godziny 9.00 XIV rusza Osada Open Cup. To kolejna edycja siatkarskich zmagań, które odbędą się na dwóch boiskach na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.

Dla najlepszych par przewidziano nagrody i oczywiście puchary. Wpisowe: 30 zł od pary.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapisywania się pod numerami telefonów: 601-282-734, 605-830-290.

Osada Cup odbędzie się na wągrowieckim OSiR.

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, boisko do piłki plażowej

Postaw na rodzinę w Sarbii

Wójt Mieściska oraz rady sołeckie Sarbii, Zbietki i Podlesia Kościelnego zapraszają do Sarbii na piknik pod nazwą „Postaw na rodzinę”. Impreza rozpocznie się od 15.00 obok domu kultury w Sarbii.

A jakie atrakcje przewidziano? Animacje dla najmłodszych (pokaz baniek, malowanie twarzy), turniej plastyczny dla dzieci, test wiedzy na temat ekologii, turniej sportowo-rekreacyjny pomiędzy wsiami, pokaz sikawek konnych i oczywiście poczęstunek dla wszystkich (kiełbaski, ciasto i napoje).

Miejsce: Dom Kultury Sarbia. Start: godz. 15.00.

Festyn Lwa w Rościnnie

Festyn na rzecz chorego na SMA Leona odbędzie się jutro w Rościnnie. Start o godzinie 10.00. A co nas tam czeka? Warsztaty kulinarne z kucharzem z „MasterChefa”. Będzie także program artystyczny – występy muzyczne (m.in. Aga Stanicka, Side Effect). Będą również turnieje sportowe: siatkówka, piłka nożna, zawody strzeleckie. Nie obejdzie się bez atrakcji: foto-budka, dmuchany zamek, lanie wody ze strażakami, malowanie twarzy. Nie obejdzie się bez smacznych posiłków (popcorn, kiełbasa z grilla, wata cukrowa i inne).

A wszystko to dla chorego Leona. I ty możesz pomóc!

Bieg ku pamięci Kompanii Powstańczej

W Gołańczy o godzinie 18.00 w Gołańczy ruszy II Bieg Pamięci Gołanieckiej Kompanii Powstańczej. Star i meta na stadionie sportowym w Gołańczy. Dystans biegu to 5 i 10 kilometrów oraz marsz nordic walking na 5 km. Opłata startowa za udział w imprezie wynosi 40 zł.

Team Run Gołańcz to jeden z organizatorów tej imprezy.

NIEDZIELA

Finał „Veolia Euro Cup”

To już ostatnie mecze w ramach tego wielkiego święta piłki nożnej. Grano przez prawie cały czerwiec w Skokach, Margoninie i Szamocinie. W niedzielę 3 czerwca na boisku w Szamocinie wielki finał i zakończenie tej imprezy.

Turniej „Veolia Euro Cup” trwał bliko miesiąc.

Zawody pożarnicze w Siedleczku

W niedzielę od 13.00 odbędą się Miejsko-gminne Zawody Pożarnicze na boisku w Siedleczku. Organizatorami są: Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Wągrowcu, gmina i miasto Wągrowiec oraz GOK w Łeknie.

Kino MDK również zaprasza na seanse przez cały weekend. A co będą grali?

Agent Kot – dla dzieci. 29, 30 czerwca, godz. 11.00, 16.00.

Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników.

 „Laleczka” – horror. 28, 29, 30 czerwca, godz. 20.00

Karen daje w prezencie urodzinowym synowi lalkę. Kobieta nie jest świadoma złowieszczej natury zabawki.

„Ja teraz kłamię” – polski film. 29, 30 czerwca, godz. 18

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń.

Czytaj także

„Johnny” z Dawidem Ogrodnikiem w roli tytułowej polskim filmem numer 1 w tym roku!

Redakcja

Dawid Ogrodnik w kinie i na „Netfliksie”, jako ksiądz i himalaista [ZWIASTUNY]

Redakcja

ROCK NOC w naszym obiektywie [ZDJĘCIA]

Damian Kantorski