Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Unijne pieniądze płyną do Wągrowca

kondolencje majchrzak

To już pewne! Miasto otrzyma prawie 7 milionów złotych na realizację projektu związanego z budową nowoczesnej ścieżki pieszo-rowerowej oraz rozbudową systemu Wągrowieckiego Roweru Miejskiego.

W piątek 9 lipca Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowę z Burmistrzem Wągrowca Jarosławem Berendtem na dofinansowanie tej inwestycji.

Podczas uroczystości podpisania umowy marszałek oraz obecny na spotkaniu senator Adam Szejnfeld docenili starania władz Wągrowca dotyczące rozwoju zeroemisyjnego transportu. Inwestycja, na którą Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przekaże miastu unijną dotację ma aspekt ekologiczny oraz usprawniający komunikację na terenie miasta.   

To będzie najbardziej nowoczesna droga-pieszo rowerowa, jaką do tej pory wybudowano w Wągrowcu. Dwukierunkowa, o nawierzchni bitumicznej, z nowoczesnym oświetleniem, kanalizacją deszczową i wieloma innymi udogodnieniami dla pieszych i rowerzystów, połączy rozbudowujące się osiedle przy ulicy Nad Nielbą ze Straszewem i ulicą Gnieźnieńską. Będzie to  również pierwsza droga rowerowa częściowo przebiegająca tunelem pod ulicą Janowiecką oraz kładkami nad rzeką Nielbą i Wełną.

Dodatkowo, w ramach złożonego wniosku miasto ma otrzymać dofinansowanie na doposażenie systemu Wągrowieckiego Roweru Miejskiego o kolejne 60 rowerów, które zostaną wyposażone w nowe, innowacyjne rozwiązania. Powstanie również 5 samoobsługowych stacji rowerowych przeznaczonych przede wszystkim dla osób korzystających z własnych rowerów. Będą one wyposażone w wiatę, ławki dla podróżnych, słupki naprawcze ze stojakami rowerowymi wyposażone w pompkę rowerową i podstawowe narzędzia.

Trudno nie dostrzec tego, jak bardzo unijne pieniądze zmieniają wizerunek naszego miasta i jak bardzo polepszają warunki życia naszych mieszkańców – zwrócił się do marszałka burmistrz Jarosław Berendt dziękując, za przekazane kolejne dofinansowanie unijne.

Czytaj także

Czesław Lang odwiedził Wągrowiec. Przez nasze miasto ma przejechać Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Redakcja

Dziś OTWARCIE centrum handlowego KARUZELA. Będą liczne niespodzianki i atrakcje

Redakcja

PIŁKA RĘCZNA: Dzisiaj „żółto-czarni” GRAJĄ mecz w Pucharze Polski

Redakcja