Okno na Wągrowiec
Edukacja Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

„Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby PCK”

Wczoraj po południu w sali starostwa powiatowego podsumowano program edukacyjny.

Celem programu jest uświadamianie dzieci i młodzieży z zakresu: zdrowia, higieny, bezpieczeństwa, przyrody i wartości humanitarnych, które to wykłady i pokazy bezinteresownie prowadzili przedstawiciele instytucji – podsumował program 18 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego Jan Maćkowiak – prezes PCK w Wągrowcu. Wszyscy realizatorzy zostali uhonorowani podziękowaniami, które wręczali Michał Piechocki – wicestarosta wągrowiecki i Barbara Linetty – kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia.

Program super wiewiórka został opracowany przez Zarząd Główny PCK i realizowany jest w całym kraju. Na terenie powiatu wągrowieckiego w jego realizację włączyło się po raz kolejny: Starostwo Powiatowe – które ufundowało materiały edukacyjne dla każdego uczestnika oraz lokalny PCK, który koordynował realizację tego programu. Cieszymy się, że program ten wzbudza tak duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży, a szczególnie wśród nauczycieli, którzy z zaangażowaniem realizują ten program w swoich placówkach oświatowych.
 W minionym roku szkolnym do programu przystąpiły szkoły podstawowe z: miasta Wągrowca, gm. Wągrowiec, Gołańczy, Skoków, Mieściska, Smogulca, Morakowa oraz wszystkie przedszkola z terenu miasta Wągrowca, Mieściska i Gołańczy.
W sumie w programie wzięło udział ponad 800 uczestników. Prelegentami wykładów i pokazów byli: Ina Łapacz i Ewa Czarnecka z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Barbara Thomas – Trybus z Nadleśnictwa Durowo, Monika Kowalska z Komendy Powiatowej Policji, Sylwia Styszyńska z Naturhouse, Monika Jankowska z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego, Jacek Rochowiak  z Komendy Powiatowej PSP, Arun Goel – lekarz stomatolog, Jan Maćkowiak z PCK oraz inni zapraszani przez nauczycieli prelegenci.

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: W nocy możliwy u nas ulewny DESZCZ i BURZE z GRADEM. WIATR nawet do 100 km na godzinę!

Krzysztof Czapul

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

POLICJA SZUKA ZAGINIONYCH Z WĄGROWCA I MIEŚCISKA [FOTO]

Krzysztof Czapul