Okno na Wągrowiec

Wiadomości

STRAŻACY WCIĄŻ MAJĄ PEŁNE RĘCE ROBOTY. USUWALI KOLEJNE SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ WIATR [ZDJĘCIA]

Przewrócone drzewa i uszkodzone linie energetyczne to główne dokonania orkanu Sabina w naszej okolicy.

We wtorek strażacy z okolicznych jednostek byli znowu wzywani do usuwania skutków orkanu Sabina, który od kilku dni daje się we znaki mieszkańcom całej Polski.

Około godziny 15.15 zastęp z OSP Skoki został wysłany do usunięcia drzewa w miejscowości Nadmłyn, które przewróciło się na linie energetyczne, dodatkowo blokując przejazd do pobliskich posesji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego, które odizolowało linie energetyczne w bezpieczną strefę. Dzięki temu strażacy mogli przystąpić do usuwania drzewa i zlikwidować tym samym zagrożenie.

Drzewo przewrócone na linię energetyczną w Nadmłynie. Zdjęcie OSP Skoki.

Strażacy z OSP Ułanowo około godziny 14.00 zostali wysłani do miejscowości Świniary (gmina Kłecko), w której dwa drzewa przechyliły się na linię energetyczną. Jednak po dojeździe na miejsce zdarzenia i oględzinach zgłoszonej sytuacji, została podjęta decyzja (wspólnie z dyżurnym stanowiska kierowania) o odstąpieniu od działań ze względu na brak zagrożenia.

Dwukrotnie w swojej wsi interweniowali wczoraj strażacy z OSP Słomowo (gmina Rogoźno). Najpierw, około godziny 14.30 wyjechali do zabezpieczenie zerwanej linii wysokiego napięcia. Ich działania polegały na kierowaniu wahadłowo ruchem do czasu usunięcia zagrożenia przez pogotowie energetyczne. Natomiast około godziny 16.00 zostali wysłani do usunięcia drzewa, które przewróciło się na gminną drogę.

Złamane drzewo w Słomowie. Zdjęcie OSP Słomowo.

Strażacy z OSP Rogoźno w tym samym czasie (około godziny 14.50) zostali wezwani na ulicę Seminarialną w Rogoźnie, gdzie musieli usunąć kolejne złamane drzewo.

Również w gminie Rogoźno, ale już dzisiaj rano, około godziny 9.50, strażacy z OSP Parkowo musieli wyjechać do miejscowości Wełna, gdzie trzeba było usunąć drzewo niebezpiecznie wiszące nad drogą powiatową.

Drzewo złamane w Wełnie. Zdjęcie OSP Parkowo.

Strażacy z OSP Janowiec Wielkopolski wczoraj około godziny 10.30 zostali wysłani do zabezpieczenia złamanego słupa telekomunikacyjnego na drodze Janowiec – Kołdrąb.

Natomiast zastęp OSP Budzyń musiał zająć się pochylonym słupem telekomunikacyjnym przy trasie Budzyń – Dziewoklucz.

Przechylony słup przy drodze Budzyń – Dziewoklucz. Zdjęcie OSP Budzyń.

Więcej zdjęć z opisywanych zdarzeń znajdziesz w galerii, którą zamieszczamy poniżej.

Źródła: OSP Skoki, Osp Ułanowo, OSP Słomowo, OSP Parkowo, OSP Rogoźno, OSP Budzyń, OSP KSRG Janowiec Wielkopolski