Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Zdrowie

SPORA PODWYŻKA DLA DYREKTORA SZPITALA: Będzie teraz zarabiał aż 15 tysięcy złotych

Decyzję w tej sprawie podjął zarząd powiatu.

Od 1 lipca znacząco wzrośnie wynagrodzenie dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. Zarząd Powiatu Wągrowieckiego podjął decyzję, iż kierujący naszym szpitalem Przemysław Bury będzie teraz zarabiał aż 15 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Wykonanie uchwały powierzono staroście wągrowieckiemu Tomaszowi Krancowi.

Przemysław Bury kieruje wągrowiecką lecznicą od 1 listopada 2016 roku. Gdy obejmował stanowisko jego zarobki zostały określone na poziomie 11 tysięcy złotych brutto.

Przypomnijmy, że od lat wągrowiecki Zakład Opieki Zdrowotnej boryka się z problemami finansowymi. Tylko w ubiegłym roku zanotował stratę w wysokości niemal dwóch milionów złotych. Informowaliśmy o tym w artykule ZŁA SYTUACJA FINANSOWA SZPITALA: Powiat musi dorzucić milion złotych albo go zlikwidować.

Problemy są też z zakończeniem rozbudowy placówki. Miała się ona zakończyć do 30 kwietnia 2019 roku, jednak po serii nieporozumień między lecznicą a wykonawcą roboty przerwano i na początku tego roku rozwiązano umowę. Nowa firma, która ukończyłaby inwestycję, do dzisiaj nie została wybrana.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Czytaj także

Wągrowieccy strażacy dostaną ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Wojewódzka komenda ogłosiła przetarg

Remigiusz Priebe

SIATKÓWKA: Urodzony w Wągrowcu Jakub Czerwiński zadebiutuje w PlusLidze! Podpisał kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów [WIDEO]

Remigiusz Priebe

JAROSŁAW BERENDT CHCE, BY ANDRZEJ BARTKOWIAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM WĄGROWCA. Złożył projekt uchwały w tej sprawie

Remigiusz Priebe