Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości

SANEPID: Woda z tego wodociągu do spożycia tylko po przegotowaniu!

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wągrowcu z dnia z dnia 17 kwietnia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Komunikat dotyczy jakości wody z wodociągu publicznego Lęgniszewo, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości: Czerlin, Lęgniszewo, Panigródz (numer posesji 1 – 74).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, iż przeprowadzone badania kontrolne jakości wody wykazały pogorszenie jej jakości pod względem bakteriologicznym, stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

– Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję wody może nastąpić pogorszenie smaku oraz zapachu ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie. Aktualnie trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody do wymagań określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia – wyjaśniają pracownicy wągrowieckiego Sanepidu.

Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Źródło: Sanepid w Wągrowcu

Czytaj także

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Woda z warunkową przydatnością do spożycia przez ludzi

Redakcja

Sanepid zaprasza na obchody Światowego Dnia Zdrowia

Redakcja