Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości

Wągrowieccy policjanci wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą” [LISTA]

Kilka dni temu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski.

– Do grona laureatów dołączyło 62 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Dziewięciu spośród tegorocznych laureatów uratowało ludzkie życie po raz kolejny. Zostali uhonorowani „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą” – wyjaśnia wielkopolska policja.

Dodajmy, że wśród laureatów, którzy zostali wyróżnieni Kryształową Gwiazdą, znalazło się ośmiu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Oto oni: asp. sztab. w stanie spoczynku Sławomir Słoma, st. asp. Damian Dworek, mł. asp. Tomasz Komasa, mł. asp. Radosław Nowicki, sierż. sztab. Andrzej Zmudziński, st. sierż. Damian Filary, st. post. Mikołaj Darul, st. post. Bartosz Woźniak.

OPIS CZYNÓW WĄGROWIECKICH POLICJANTÓW:

  • 24 października 2022 roku, policjanci udali się na interwencję domową, gdzie były partner nachodzi dom zgłaszającej. Na miejscu interwencji policjanci rozmawiając z kobietą usłyszeli za drewnianym płotem charakterystyczny odgłos duszącej się osoby. Mundurowi natychmiast pobiegli w to miejsce i zauważyli mężczyznę wiszącego na pętli z paska. Po przytrzymaniu mężczyzny zaciśnięta pętla nie chciała się zluzować, dlatego policjanci zmuszeni byli złamać drewniany słupek na którym wisiał mężczyzna. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się przywrócić u desperata funkcje życiowe.
  • 11 marca 2023 roku, policjanci w trakcie służby w miejscowości Podlesie Kościelne zauważyli jadący z naprzeciwka samochód osobowy, którego kierujący zmieniając naprzemiennie światła mijania na drogowe, dawał sygnał policjantom do zatrzymania się. Z pojazdu wysiadł mężczyzna, który poprosił o pomoc. Oświadczył, że wiezie synową oraz 3-letniego wnuka, który stracił przytomność w miejscu zamieszkania. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia małoletniego policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka pojazdem uprzywilejowanym do szpitala. Jeden z policjantów ułożył chłopca na kolanach i udrożnił jego drogi oddechowe. Po przybyciu do szpitala w Wągrowcu chłopca przekazano personelowi medycznemu.
  • 4 marca 2023 roku, policjanci podczas patrolu zauważyli dym oraz płomienie wydobywające się z terenu z jednej posesji. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce oraz powiadomili służby. Na miejscu ustalili, że pożarem objęty jest garaż przylegający do budynku mieszkalnego. Pożar zaczął szybko rozprzestrzeniać się na dom mieszkalny, doprowadzając tym samym do zadymienia pomieszczeń. Z wnętrza bardzo zadymionego budynku udało się wyprowadzić bezpiecznie dwie kobiety.
  • 15 sierpnia 2023 roku, policjanci zostali skierowani na interwencję domową w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie, który ma myśli samobójcze. W trakcie rozmowy z dyżurnym mężczyzna oświadczył, że ma założony sznur na szyi i chce się zabić. W trakcie przejazdu policjantów na interwencję dyżurny poinformował ich, że jego rozmowa z mężczyzną została przerwana, a w tle słychać charczenie. Na miejscu, w jednym z pomieszczeń gospodarczych mundurowi znaleźli wiszącego na sznurze mężczyznę. Policjanci oswobodzili go i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W wyniku podjętych działń udało się przywrócić u mężczyzny funkcje życiowe.

Źródło: Wielkopolska Policja

Na zdjęciu wyróżnieni policjanci obecni na uroczystości.

Czytaj także

WAŻNE: Wągrowczanin nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym [FOTO]

Krzysztof Czapul

POLICJA: jechali zbyt szybko, z sądowym zakazem jazdy, złapali zbyt dużo punktów. WPADLI…

Redakcja

Nowy dzielnicowy w Damasławku

Redakcja