Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

ROZBÓJ! 18-latek za terroryzowanie 16-latka trafił za kratki!

Policjanci zatrzymali osiemnastolatka podejrzanego o rozbój, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania.

Tydzień temu (5 września) w Rogoźnie, wówczas jeszcze nieznany sprawca podszedł do szesnastolatka i grożąc mu pozbawieniem życia zażądał od niego, aby ten opuścił teren promenady przy Jeziorze Rogozińskim.

Następnego dnia, czyli 6 września, ten sam mężczyzna grożąc użyciem niebezpiecznego narzędzia chciał od małoletniego telefon komórkowy. Gdy chłopak odmówił, zabrał mu w zamian 20 zł i 3 papierosy. Następnie grożąc wywiezieniem go do lasu i pozbawieniem życia kazał szesnastolatkowi przynieść pieniądze w kwocie 50 zł oraz telefon komórkowy i nikomu nie mówić o całym zajściu.

W ciągu kilku godzin od momentu złożenia zawiadomienia podejrzewany o rozbój mężczyzna był w rękach policjantów. Okazał się nim osiemnastoletni mieszkaniec Rogoźna.

Zaraz po zatrzymaniu napastnik trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut za rozbój, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, które popełnił, kodeks karny przewiduje do 15 lat więzienia.

Źródło: KPP Oborniki.

Czytaj także

POLICJA SZUKA ZAGINIONYCH Z WĄGROWCA I MIEŚCISKA [FOTO]

Krzysztof Czapul

POLICJA OSTRZEGA: Oszustwo na „konkurs IKEA”

Redakcja

Nasi policjanci oddali cześć zmarłemu żołnierzowi [FILM]

Krzysztof Czapul