Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Na luzie Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

W domu seniora obchodzili 18-tkę! [FOTO]

Dzienny Dom Seniora w Wągrowcu świętował w środę 11 września swoją „dorosłość”. W osiemnaste urodziny w jego siedzibie przy ulicy Powstańców Wlkp. zebrali się nie tylko stali jego pensjonariusze, ale także zaproszeni goście, a wśród nich burmistrzowie Jarosław Berendt i Piotr Pałczyński.

Gdy 18 lat temu powstawał DDS, z inicjatywy ówczesnego burmistrza Stanisława Wilczyńskiego, żywiono nadzieję, że stanie się on ulubionym miejscem spotkań samotnych osób w wieku senioralnym. Cel ten z pewnością przekroczono, dla wielu wągrowieckich emerytek i emerytów stał się bowiem prawie drugim domem, w którym chętnie się spotykają, oddają swoim pasjom i rozwijają zainteresowania. 

Spotkanie integracyjne, które zorganizowano z okazji „wkroczenia w pełnoletność” tej ważnej wągrowieckiej placówki miało uroczysty i ciepły (jak to zwykle bywa w tym miejscu) charakter. Uświetnił je szampan, otwarty przez burmistrzów miasta wspólnie ze stuletnią pensjonariuszką Joanną Bulską, a także smaczny tort. O część rozrywkową tradycyjnie już zadbał Zespół Wokalny „Echo”, działający przy DDS. Szczególne podziękowania za działalność na rzecz rozwoju tej placówki otrzymały od burmistrza Jarosława Berendta panie Maria Konwińska oraz Maria Byczyńska, a pięcioro innych pensjonariuszy otrzymało „Certyfikaty pełnoletnosci”, w dowód trwania przy DDS od pierwszych jego dni istnienia do dzisiaj. Te miłe wyróżnienia i piękne róże otrzymali: Joanna Bulska, Krystyna Pinkowska, Wanda Czajkowska oraz Krystyna i Benedykt Gramsowie.

W roku swoich 18. urodzin wągrowiecki DDS poszerzył swoją działalność, poprzez sformalizowanie zasad współpracy z gminą wiejską Wągrowiec. Stąd też w zajęciach DDS uczestniczy dzisiaj już czterech mieszkańców gminy.

Przy miłych słowach i ciepłych życzeniach szybko mijał czas, jak to zwykle w Dziennym Domu Seniora, które kieruje się piękną zasadą, by „dodawać życia do lat”.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja