Okno na Wągrowiec

Felietony Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Przyszedł czas i na mnie…

BNP-misja-sam-800x600

Piotr Kaczmarek to radny powiatu wągrowieckiego ze Skoków. Strażak zawodowy i ochotnik OSP. Mężczyzna, który ze swoją narzeczoną właśnie spodziewa się dziecka. Pisze, co myśli o strajku kobiet.

Wyrok TK od samego początku zszokował mnie tak bardzo jak Was wszystkich. Rozumiem wszystkie słowa oburzenia i protesty. Jestem tym wszystkim poruszony podwójnie, chociażby dlatego, że w zeszły piątek razem z moją narzeczoną jechaliśmy na pierwsze badania prenatalne naszego dziecka…

Do przychodni ginekologicznej mieliśmy kilkadziesiąt kilometrów, w trakcie drogi zadawaliśmy sobie różne pytania, a co gdy coś będzie nie tak? Itp., na myśl przychodziły najczarniejsze scenariusze. Pierwszy raz w życiu widziałem wynik takiego badania, niestety, przez pandemię nie mogłem uczestniczyć w samym badaniu, ale wiem, że dla kobiety jest to szczególnie stresujący moment (jestem dumny z Ciebie Iwonka).

Warto mocno podkreślić, że wybór, nigdy, ale to przenigdy nie będzie należał do lekarza, a będzie indywidualną decyzją rodziców/kobiety.

Jako odpowiedzialny facet nie mogę się biernie przyglądać temu wszystkiemu, wspieram mocno kobiety w ratowaniu ich praw.

Nie jestem za robieniem burd, atakami na obiekty sakralne i pomniki historyczne, ale jestem z głośnym manifestowaniem swojego niezadowolenia!

Chcę, żeby w moim kraju, w naszej kochanej Polsce, prawa obywateli były traktowane z poszanowaniem, nie chcę żyć w zacofanym kraju rządzonym przez leśnych dziadków, traktujących kraj jako swoją własność, z którą mogą robić co chcą. Nie pozwólmy odebrać sobie podstawowych praw!

Ps. jest to moje prywatne zdanie i proszę je uszanować tak samo jak ja szanuję odmienne.

Źródło: FB Piotr Kaczmarek

Czytaj także

NIE CHCĄ SPALARNI POD WĄGROWCEM. Jest petycja do WÓJTA

Krzysztof Czapul

ZABÓJSTWO DZIECKA: Matka Marcela PRZYZNAŁA się, że UDUSIŁA chłopca kołdrą

Krzysztof Czapul

Blok ma powstać w środku osiedla domków jednorodzinnych. Mieszkańcy APELUJĄ, aby był MNIEJSZY i DALEJ

Krzysztof Czapul