serpol praca

Okno na Wągrowiec
Kultura Wiadomości Wydarzenia

Przyjdź i uczcij pamięć wyjątkowego Nauczyciela i Mistrza [ZAPOWIEDŹ]

W piątek, 3 listopada, w auli I liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej 17a w Wągrowcu o godzinie 19:00 odbędzie się Koncert Poezji Jana Kaspra.

Jan Kasper był polonistą wągrowieckiego liceum przez całą swoją nauczycielską karierę. Na początku lat ’80 ubiegłego stulecia założył grupę teatralną, znaną jako Teatr Prób.

Działalność teatralna Kaspra została szybko zauważona i doceniona. Przez ponad 30 lat aktywności Teatru Prób, Jan Kasper- autor i reżyser- zrealizował kilkanaście ważnych i docenionych w Polsce spektakli i widowisk teatralnych.   Jan Kasper był również utalentowanym poetą. Tą dziedziną zajmował się wytrwale do końca swego życia. Został zauważony i doceniony a jego wiersze są świadectwem wielkiego talentu, pracowitości, wytrwałości i mądrości.  

Wychowankowie i aktorzy Teatru Prób postanowili uczcić pamięć swojego wyjątkowego Nauczyciela i Mistrza przygotowując Koncert Jego Poezji. W miejscu, gdzie odbywały się wszystkie premiery kolejnych przedstawień Teatru Prób zaprezentują wybór wierszy autorstwa Kaspra, którego sami w wyrazie szacunku i oddania nazywali uroczyście Messerem Janem Kasprem.

Wieczór z poezją Kaspra to rodzaj czci i wspomnienia wyjątkowej Postaci, której brak wszyscy jego wychowankowie, bliscy i przyjaciele odczuwać będą jeszcze bardzo długo.  Zgodnie z tradycją Teatru Prób organizatorzy przygotowali dla widzów poczęstunek kawą lub herbatą.

– Prosimy przynieść ze sobą swój kubek- my go napełnimy, podobnie jak serca i umysły widzów postaramy się wypełnić treścią poezji najwyższej próby – wierszami Jana Kaspra – zachęcają organizatorzy.

Fot. FB Teatr Prób

Czytaj także

Wągrowiecki Rower Miejski: Użytkownicy przejechali w tym sezonie prawie 300 tys. km!

Redakcja

Wkrótce rusza wągrowieckie lodowisko

Redakcja

Już za tydzień inauguracja świątecznych iluminacji na Rynku!

Redakcja