serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Spowodował KOLIZJĘ i pojechał do domu. Był… nietrzeźwy

W sobotni wieczór w Wągrowcu na ulicy Janowieckiej doszło do kolizji dwóch aut marki volkswagen. Jeden z jej uczestników odjechał. Zatrzymał się dopiero na swojej posesji w gminie Damasławek.

Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do operatora numeru alarmowego 112 od jednego z jej uczestników. Kilka minut przed godziną 19:00 doszło do kolizji, gdzie sprawca nie zatrzymał się i pojechał do domu.

– Kolizja miała miejsce w Wągrowcu na ulicy Janowieckiej. Jednak samo zgłoszenie wpłynęło, kiedy uczestnicy znajdowali się już w na posesji sprawcy, w jednej z miejscowości pod Damasławkiem. Pokrzywdzony w związku z podejrzeniem, że sprawca mógł być nietrzeźwy, a dodatkowo miał chęć jeszcze wprowadzić samochód do garażu, zabrał mu kluczyki od auta, uniemożliwiając dalszą jazdę – wyjaśnia policja.

Po kilkunastu minutach na miejscu pojawił się patrol drogówki, który ustalił stan trzeźwości kierujących. Po chwili wszystko było jasne. Badanie wykazało, że kierujący był w stanie nietrzeźwości, a w trakcie badań stężenie alkoholu w organizmie wzrastało, osiągając powyżej promila.

– 44-latek nie uniknął odpowiedzialności za kolizję, a do tego usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna minimum 5 tysięcy złotych. Policjanci już mu zatrzymali prawo jazdy, jednak o długości zakazu prowadzenia pojazdów zadecyduje sąd – tłumaczą nasi funkcjonariusze.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ: Pani Krystyna skończyła 96 lat! [FOTO]

Redakcja

Ukradł fiata, porzucił go i… ukradł mercedesa. Doprowadził do kolizji i zbiegł na piechotę

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: Pan Mieczysław skończył 95 lat! [FOTO]

Redakcja