Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW: Nasi na mistrzostwach z MEDALAMI [ZDJĘCIA]

W dniach 21 -24 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15. Oczywiście z udziałem zawodników Zamku Gołańcz.

Naszą sekcję reprezentowały trzy zawodniczki i jeden zawodnik. Wszystkie dziewczęta wróciły do Gołańczy z medalami.

Róża Włodarczyk zajęła pierwsze miejsce w kategorii 40 kg, z wynikiem 38 kg w rwaniu, 50 kg w podrzucie i 88 kg w dwuboju. (Róża ma już na swoim koncie trzy złote medale i tytuł Mistrzyni Polski)

Marcelina Woźniak zajęła drugie miejsce w kategorii 45 kg, z wynikiem 42 kg w rwaniu, 53 kg w podrzucie i 95 kg w dwuboju. (Marcelina w swoim dorobku ma już brąz w rwaniu, srebro w podrzucie i dwuboju i tytuł Wicemistrzyni Polski)

Wiktoria Gniot wywalczyła trzecie miejsce w kategorii 76 kg, z wynikiem 50 kg w rwaniu, 58 kg w podrzucie i 108 kg w dwuboju. (Wiktoria ma na swoim koncie srebro w rwaniu, brąz w podrzucie i dwuboju)

Aleksander Grygiel zajął 8 miejsce w kategorii 81 kg z wynikiem 75 kg w rwaniu, 85 kg w podrzucie i 160 kg w dwuboju.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt drużyna Zamku z 14 punktami uplasowała się na 5 miejscu na sklasyfikowane 35 drużyny.

Razem podopieczni Zdzisława Rotnickiego zdobyli 17 punktów co dało 13 miejsce w łącznej klasyfikacji drużynowej na 58 startujących ekip. Wielkopolska zajęła 1 miejsce w klasyfikacji województw. Podczas zawodów jednym z sędziów był Przemysław Ciosek.

Źródło: GKS Zamek Gołańcz