Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

Pilotażowy system OBSŁUGI pacjentów RUSZA w wągrowieckim SZPITALU [ZDJĘCIA]

Na prośbę ministra zdrowia ZOZ w Wągrowcu jest jednym z pierwszych w kraju, gdzie ten projekt będzie działać.

W całym kraju wdrażany jest jednolity system trybu obsługi pacjentów w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu jest jednym z pierwszych kilkunastu podmiotów w kraju uczestniczących w pilotażu tego projektu.

W ramach tego projektu dostarczony został do naszego szpitala pierwszy zestaw sprzętu medycznego. Pracownicy naszej lecznicy tłumaczą, że to wysokiej klasy mobilny monitor pacjenta z ekranem dotykowym, który został już włączony na wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– Urządzenie umożliwia pomiar i obrazowanie zaawansowanych parametrów życiowych (m.in. EKG, oksymetria, kapnografia, pomiar gazów GA/N2O/CO2/O2, moduł inwazyjnego monitorowania ciśnienia, pomiar temperatury) oraz posiada zaimplementowane narzędzia wspomagania decyzji klinicznych – czytamy na oficjalnej stronie ZOZ w Wągrowcu.

Jak zapewniają nasi medycy, efektem wdrożenia i uruchomienia tego systemu będzie poprawa bezpieczeństwa pacjentów oraz większy komfort pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

Źródło: Szpital w Wągrowcu

Czytaj także

OSTRZEŻENIE dla powiatu wągrowieckiego: NADCIĄGA SILNY MRÓZ! Nawet do – 17 °C

Remigiusz Priebe

RAPORT DZIENNY: JEDNA OFIARA ŚMIERTELNA i 5 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie

Remigiusz Priebe

UWAGA! OSZUST próbuje OKRAŚĆ EKSPEDIENTÓW w Wągrowcu i okolicy!

Remigiusz Priebe