Okno na Wągrowiec


Gorący temat Rolnictwo Wiadomości Wydarzenia

Rolnicy JUTRO będą PROTESTOWAĆ na DRODZE w WĄGROWCU przy rondzie Kcyńskim i DK 11 w BUDZYNIU

To ich protest przeciwko rządowej tzw. „5-tce dla zwierząt”.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się wczoraj. Uzgodniono tam miejsce i formę protestu. Ostatecznie w naszym regionie wybrano dwie lokalizacje. Rolnicy swoje niezadowolenie wyrażą w Budzyniu przy drodze krajowej nr 11 oraz w Wągrowcu przy rondzie Kcyńskim. Dodajmy, że tego dnia protesty rolników odbędą się w całym kraju.

Rolnicy protestują przeciw tak zwanej „Piątce dla Zwierząt”. Przekonują, że jest ona szkodliwa nie tylko dla polskiego rolnictwa, ale i całej gospodarki.

Organizatorem protestu w Wągrowcu jest Zdzisław Burzyński, który za naszym pośrednictwem prosi kierowców i mieszkańców o wyrozumiałość. Jak wyjaśnia, rolnicy nie będą całkowicie blokować dróg. Ale na pewno należy się spodziewać utrudnień na drogach.

Najpewniej rolnicy ciągnikami będą jeździć od ronda Kcyńskiego do ronda Gnieźnieńskiego, aby swoje niezadowolenie zamanifestować. Dzisiaj szczegóły protestu w Wągrowcu będą uzgodnione z policją.

Protesty w całym kraju rozpoczną się jutro, w środę 7 października o godzinie 10.00 (zbiórka pół godziny wcześniej) i potrwają około dwie godziny.

Fot. epzonan

Czytaj także

KOLEJNA OFIARA ŚMIERTELNA WIRUSA. Tylko 6 nowych zakażeń

Remigiusz Priebe

Emilia wyśpiewała ZŁOTY LAUR w ogólnopolskim konkursie piosenki [POSŁUCHAJ]

Krzysztof Czapul

19 NOWYCH ZAKAŻEŃ w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul