Okno na Wągrowiec
Piłka ręczna Sport Wiadomości

PIŁKA RĘCZNA: Dziewczyny z „Orlika” nie dały rady zawodniczkom „Olimpijczyka”

Rozegrano przedostatnią kolejkę III ligi wielkopolskiej kobiet.

W kcyńskiej hali w piątek rozegrany został mecz piłki ręcznej pomiędzy żeńskimi zespołami UKS „Olimpijczyk” Budzyń i MLUKS „Orlik” Kcynia w ramach III ligi wielkopolskiej kobiet.

Pierwsza połowa spotkania należała do olimpijek. Przyjezdne celniej rzucały i na przerwę schodziły z przewagą sześciu bramek, przy wyniku 15:21.

Kcyńska ekipa nie zamierzała się jednak łatwo poddać. Na początku drugiej części gry miejscowe zawodniczki wzięły się ostro za odrabianie strat. Dzięki swojej determinacji zmniejszyły różnicę do zaledwie jednej bramki, doprowadzając w 44. minucie do wyniku 22:23.

Od tego momentu toczyła się zacięta walka między zespołami, jednak to budzynianki znów zbudowały sobie przewagę nad rywalkami doprowadzając w 52 minucie do rezultatu 23:29.

W samej końcówce kcyniankom udało się ponownie nieco zniwelować straty i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 26:30.

Skład UKS Olimpijczyk Budzyń (w nawiasie liczba rzuconych bramek): Dajana Pilarska, Wiktoria Zielińska (2), Marta Morawska (2), Agnieszka Kamińska, Justyna Łochowicz (1), Agata Zych (9), Aleksandra Krajewska (6), Julia Burzyńska, Paulina Ksycka (2), Patrycja Ślesińska, Katarzyna Szymanowicz, Izabela Nowak (4), Dominika Pikulik (2), Daria Kubanek, Magdalena Lewandowska (2), Martyna Kalkowska.