serpol praca

Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Społeczeństwo Sport Wiadomości

PIŁKA NOŻNA: Wychowanek Nielby rzutem na taśmę zadebiutował w Ekstraklasie

Daniel Chmielnicki zagrał 90 minut w pierwszym zespole Arki Gdynia.

Niewątpliwie dobrze będzie wspominał rozegraną w miniony weekend ostatnią kolejkę Ekstraklasy Daniel Chmielnicki. Nie tylko z tego powodu, że to właśnie w ostatniej kolejce, niejako rzutem na taśmę, udało mu się wreszcie zagrać w pierwszym zespole Arki, ale także dlatego, że jego drużyna odniosła wyjazdowe zwycięstwo oraz (co szczególnie ważne dla obrońcy) nie straciła bramki.

Chmielnicki jest środkowym obrońcą, mogącym występować również na pozycji defensywnego pomocnika, a w sobotę w Krakowie zaprezentował się na prawej stronie defensywy. W momencie debiutu w pierwszym zespole żółto-niebieskich miał 21 lat i 164 dni. Przeciwko Wiśle rozegrał pełne 90 minut. Jak podaje portal Arkowcy.pl, Chmielnicki zaliczył 38 podań (74% celnych), 1 podanie kluczowe i stoczył 6 pojedynków, spośród których wygrał 33%.

Urodzony 5 lutego 1999 roku w Szamocinie środkowy obrońca od czternastego roku życia trenował w wągrowieckiej Nielbie, której barwy reprezentował przez trzy sezony. W wągrowieckim klubie Chmielnicki piął się regularnie w hierarchii – od juniorów, poprzez Nielbę II, aż do pierwszego zespołu. W tym ostatnim pograł tylko jedną rundę, bowiem szybko znalazł się na celowniku silniejszych zespołów. Ostatecznie w sierpniu 2016 roku, w wieku 17 lat, trafił do Arki Gdynia.

W klubie z Trójmiasta Daniel Chmielnicki, dzięki dobrej grze w IV lidze, najpierw zaczął trenować z pierwszym zespołem, a w połowie czerwca br. awansował do oficjalnej kadry zgłoszonej do rozgrywek Ekstraklasy. Informowaliśmy o tym w artykule PIŁKA NOŻNA: Z Nielby do Ekstraklasy! Arka Gdynia zgłosiła Daniela Chmielnickiego do rozgrywek.

Na swój drugi mecz na najwyższym szczeblu rozgrywek piłki nożnej w Polsce Daniel Chmielnicki będzie musiał jednak trochę poczekać. Arka Gdynia, mimo krakowskiego zwycięstwa, spadła na co najmniej rok do pierwszej ligi.

Zdjęcie: Arka Gdynia

Czytaj także

Łukasz Gierak wraca do Wągrowca i znów zagra w „żółto-czarnych” barwach! [FILM]

Redakcja

To będzie świąteczny turniej żaka [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

PIŁKA NOŻNA: Nasi policjanci na podium! [FOTO]

Redakcja