serpol praca

Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Sport Wiadomości

PIŁKA NOŻNA: Z Nielby do Ekstraklasy! Arka Gdynia zgłosiła Daniela Chmielnickiego do rozgrywek

Wychowanek wągrowieckiego klubu szansę na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej może otrzymać już w najbliższą sobotę.

Do rozgrywek Ekstraklasy zgłoszony został 21-letni Daniel Chmielnicki – poinformowała dzisiaj Arka Gdynia. Urodzony 5 lutego 1999 roku w Szamocinie środkowy obrońca jest wychowankiem Nielby Wągrowiec, której barwy przywdziewał od 2013 roku.

W wągrowieckim klubie Chmielnicki piął się regularnie w hierarchii – od juniorów, poprzez Nielbę II, aż do pierwszego zespołu. W tym ostatnim pograł tylko jedną rundę, bowiem szybko znalazł się na celowniku silniejszych zespołów. Ostatecznie w sierpniu 2016 roku, w wieku 17 lat, trafił do Arki Gdynia.

W klubie z Trójmiasta Daniel Chmielnicki, dzięki dobrej grze w IV lidze, najpierw zaczął trenować z pierwszym zespołem, a teraz awansował do oficjalnej kadry zgłoszonej do rozgrywek Ekstraklasy. Środkowy obrońca tym sezonie w IV lidze rozegrał 10 meczów i przebywał na boisku łącznie 843 minut. Zdobył 5 bramek oraz otrzymał 4 żółte kartki.

Wychowanek wągrowieckiego klubu szansę na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej może otrzymać już w najbliższą sobotę 20 czerwca o godzinie 15., gdy Arka zmierzy się w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock.

Źródło: Arka Gdynia

Czytaj także

JEST PRACA: Burmistrz szuka urzędnika do… egzekucji

Redakcja

WAŻNE: Mobilne biuro ENEA nadal nieczynne

Redakcja

UWAGA! Awaria i brak wody na kilku ulicach w Wągrowcu

Redakcja