Okno na Wągrowiec

Na luzie Piłka nożna Relacje wideo Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: EURO CUP wraca do Wągrowca [FILM/ZDJĘCIA]

Ogólnopolska edycja turnieju piłkarskiego EURO CUP 2020, organizowanego przez Calcio Wągrowiec, odbędzie się w tym roku w trzech miastach: Mieścisko, Wapno i Wągrowiec.

7 kategorii wiekowych, ponad 140 zespołów blisko 2.000 uczestników weźmie udział w zaplanowanych zmaganiach. Będzie to jeden z największych turniejów w Polsce. A rozgrywki w róznych kategoriach potrwają od 30 maja do 28 czerwca.

Swój udział potwierdziły zespoły z różnych miast, m.in. z Koszalina, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Płocka, Konina, Chojnic. Zagranicznym rodzynkiem będzie zespół z Niemiec P.O.C Berlin. Nasze miasto w IV edycji EURO CUP w każdej kategorii wiekowej reprezentować będzie organizator Calcio Wągrowiec.

Organizatorzy przygotowują się do tego turnieju przez… pół roku.

– Jest dużo pracy nad tym projektem. Chcemy zadbać o każdy detal, dopinając wszelkie szczegóły, sportowe i organizacyjne. Musimy ulokować zespoły w hotelach, zapewnić im wyżywienie, transport na obiekty. Na turnieje 2-3 dniowe potrzebnych jest ponad 200 miejsc noclegowych, także jest co robić. EURO CUP dla młodych zawodników to duże przeżycie, takie ich małe mistrzostwa świata. Jest to też wspaniała promocja miasta, powiatu i samych zawodników. Rok w rok na nasze sportowe wydarzenia przyjeżdżają skauci z całej Polski. Tak duża impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów i pomocy władz samorządowych, dlatego z tego miejsca chce bardzo im za to podziękować – tłumaczy Dawid Jasiński z Calcio.

Honorowym patronatem EURO CUP 2020 objął PZPN, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, Starosta Powiatu Wągrowieckiego Tomasz Kranc, Wójt Gminy Wapno Maciej Kędzierski i Wójt Gminy Mieścisko Przemysław Renn.

– Warto zaznaczyć, że podczas każdego turnieju będziemy organizowali również pomoc dla chorej dziewczynki. W tym roku „GRAMY DLA IGI”i zebrane środki przekażemy na leczenie i rehabilitacje dziewczynki, która potrzebuje m.in naszej pomocy – dodaje Dawid Jasiński.

Losowanie grup odbędzie się 8 maja na żywo w redakcji „Okna na Wągrowiec”, który znów jest patronem Medialnym tej imprezy.

Czytaj także

TARCZA ANTYKRYZYSOWA: Już 15 milionów złotych trafiło do wągrowieckich przedsiębiorców

Remigiusz Priebe

ZWŁOKI MĘŻCZYZNY ZNALEZIONE W MIESZKANIU

Krzysztof Czapul

Wągrowiecki żłobek jest pełny. Coraz więcej dzieci w przedszkolach

Krzysztof Czapul