Okno na Wągrowiec

Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

KONIEC SEZONU SZCZYPIORNIAKA! Nielba dostanie jednak szansę na awans do Superligi

Oficjalnie zostały dziś zakończone rozgrywki w niższych ligach piłki ręcznej.

Tydzień temu Związek Piłki Ręcznej w Polsce proponował, by rozgrywki szczypiorniaka w naszym kraju zakończyć bez spadków i awansów. Pisaliśmy o tym w artykule Związek chce zakończyć rozgrywki bez spadków i awansów. Superliga znów nie dla Nielby?

Przeciwko temu rozwiązaniu zaprotestowały zespoły liderujące trzem grupom I ligi, którym taka decyzja zamknęłaby możliwość awansu do Superligi. Swoje stanowisko przedstawiła też wągrowiecka Nielba, co opisaliśmy w artykule NIELBA: Brak szansy awansu do Superligi byłby krzywdzący

Dzisiaj po południu Związek Piłki Ręcznej ogłosił swoją decyzję. Zarząd związku podjął uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek.

Podjęto decyzję o braku spadków do niższych klas rozgrywkowych, natomiast sprawa awansów z I ligi do Superligi została rozstrzygnięta w ten sposób, że dla drużyn, które w rozgrywkach I ligi mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły I miejsce w grupie A (MKS Nielba Wągrowiec), grupie B (KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.) oraz grupie C (KPR Legionowo) zarządzony zostanie turniej barażowy. Awansuje tylko jego zwycięzca (po oczywiście spełnieniu wymagań licencyjnych).

Termin rozgrywek barażowych zostanie podany w późniejszym czasie. Związek poinformował też, że dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach I ligi w sezonie 2019/2020 w związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek przewidziana jest bonifikata w opłacie licencyjnej na sezon 2020/2021.

Źródło: ZPRP

Czytaj także

Wągrowiecki żłobek jest pełny. Coraz więcej dzieci w przedszkolach

Krzysztof Czapul

MĄŻ ZNĘCAŁ SIĘ NAD PANIĄ MAGDĄ. GDY MUSIAŁ ODDAĆ JEJ MIESZKANIE, Z ZEMSTY ZNISZCZYŁ JE… [FILM/ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: KOLIZJA TRZECH AUT

Krzysztof Czapul