Okno na Wągrowiec

Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA RĘCZNA: Związek chce zakończyć rozgrywki bez spadków i awansów. Superliga znów nie dla Nielby?

O tym, że związek zamierza wprowadzić takie rozwiązanie napisał serwis Sportowe Fakty.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zwrócił się do klubów I ligi z propozycją zakończenia rozgrywek bez awansów i spadków. W ten sposób szansy dostania się do Superligi pozbawiona zostanie miedzy innymi wągrowiecka Nielba.

– Przy bieżącym stanie zaawansowania rozgrywek oraz braku perspektyw określenia daty ich wznowienia, a zatem i dokończenia w pełnym wymiarze (w tym uwzględniając rozgrywki barażowe), rekomendujemy ich zakończenie na obecnym etapie, co oznaczałoby, że nie zostaną wyłonieni zwycięzcy (a co za tym idzie brak awansu do wyższej klasy w sezonie 2020/21), jak i zespoły spadające do niższych klas – napisał w liście do klubów I ligi Mirosław Baum, dyrektor ds. rozgrywek ZPRP.

W ten sposób pokrzywdzone zostałyby zespoły walczące o awans do Superligi, w tym Nielba Wągrowiec, która jest aktualnie liderem tabeli jednej z grup I ligi.

Przypomnijmy, że według regulaminu rozgrywek, zwycięzcy trzech grup I ligi mieli rozegrać turniej mistrzów. Jego zwycięzca bezpośrednio awansowałby do Superligi, drugi zespół grałby baraż z przedostatnią drużyną polskiej elity.

Źródło: Sportowe Fakty

Czytaj także

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 8 kwietnia, godz. 12.00: 4 OSOBY W SZPITALU (3 OSOBY ZAKAŻONE, 1 PODEJRZANA O ZAKAŻENIE). 273 OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ, A 17 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie

Krzysztof Czapul

NOWE FAKTY: ZAKAŻONY WĄGROWCZANIN WRACAŁ Z ZAGRANICY. OD MIESIĘCY NIE MIAŁ KONTAKTU Z NASZYM POWIATEM

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej