Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Wągrowieccy seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na pomoc w zakupach

To wspólna akcja wągrowieckiego MOPS-u, Fundacji AKME oraz strzelców.

Samotni wągrowieccy seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami otrzymają pomoc w zakupach żywności i leków. Pomocy potrzebującym udzielą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe: Klub Integracji Społecznej FUNDACJI AKME we współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” RP Oddział Wągrowiec.

Od dzisiaj zostały uruchomione wydzielone numery telefonów:

  • 665 640 263 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00, w soboty od godz. 10:00 do 12:00)
  • 605 553 575 w Klubie Integracji Społecznej FUNDACJI AKME
  • 604 421 910 (Związek Strzelecki „Strzelec” RP oddział Niezłomni Wągrowiec) – pod które osoby potrzebujące pomocy będą mogły dzwonić.

Kto otrzyma pomoc? Samotnie mieszkający seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny i innych osób. Pomoc ma polegać na zakupie żywności i leków i dowiezieniu tych produktów do potrzebujących.

Osoby, które nie mają pieniędzy na zakup żywności lub leków powinny dzwonić po pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu (ul. Krótka 4c) pod nr tel. 665 640 263, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00, w soboty od godz. 10:00 do 12:00. Procedura przyznania pomocy zostanie uruchomiona po weryfikacji potrzeb przez pracownika socjalnego MOPS.

Osoby, które mają pieniądze, powinny dzwonić do Klubu Integracji Społecznej FUNDACJI AKME (ul. Dworcowa 2) pod numer tel. 605 553 575 lub do Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP oddział Niezłomni Wągrowiec pod nr 604 421 910.

Organizacje te przyjmą zamówienie w każdy wtorek i czwartek, odbiorą za pokwitowaniem gotówkę, zrobią zakupy i dostarczą je do mieszkania, oddając za pokwitowaniem resztę. Zarówno odbiór gotówki, jak i oddawanie reszty odbędzie się z zachowaniem higienicznych środków ostrożności (w rękawiczkach jednorazowych).

Zakupy zostaną dostarczone samochodami Zakładu Komunikacji Miejskiej w terminie uzgodnionym telefonicznie.

W przypadku, kiedy osoba ma pieniądze, ale na koncie, ZKM służy pomocą w podwiezieniu do bankomatu w celu wypłacenia gotówki.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa zakupy będą dokonywane jednorazowo do kwoty 200 zł.

– Apelujemy o to, by pod wskazane numery telefonów dzwoniły wyłącznie samotnie mieszkający seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami, bez rodziny, bliskich czy znajomych, na których wsparcie mogliby liczyć – zastrzegają organizatorzy.

Źródło: Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

To już jutro: koncert Majki Jeżowskiej. Wstęp wolny

Redakcja

Wandale zniszczyli ławki w wągrowieckiej poczytelni [FOTO]

Redakcja

Nasza młodzież właśnie wróciła z Grecji. „To była niezapomniana przygoda!” [FOTO]

Redakcja