Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

SPRZECIW: Burmistrz Tadeusz Kłos i 35. innych samorządowców nie chcą wyborów 10 maja!

Wielkopolscy samorządowcy protestują przeciw terminowi wyborów prezydenckich.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się w naszym kraju. W związku z tym coraz więcej osób głośno wyraża swój przeciw wobec planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich.

Także członkowie Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni – Wielkopolska głośno przeciwko temu protestują. Pod tym sprzeciwem podpisało się 36-oro samorządowców, prezydent Leszna oraz burmistrzowie i wójtowie z całej Wielkopolski. Z naszego powiatu pod tym listem podpisał się tylko Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy Skoki.

PEŁNA TREŚĆ LISTU SAMORZĄDOWCÓW:

Sprzeciw Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni – Wielkopolska wobec planowanego przeprowadzenia w dniu 10 maja 2020 roku wyborów prezydenckich.

My, Wójtowie i Burmistrzowie, członkowie i sympatycy Ruchu Społeczno-Samorządowego Bezpartyjni – Wielkopolska, wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec planowanego przeprowadzenia w dniu 10 maja 2020 roku wyborów prezydenckich.

Uważamy, że w sytuacji rozprzestrzeniania się w naszym kraju epidemii koronawirusa będzie to absolutnie niepotrzebne narażanie życia i zdrowia zarówno głosujących, jak i członków komisji wyborczych.

Informujemy również, że w obecnych warunkach nie jesteśmy w stanie realizować działań związanych z organizacją wyborów, w tym przygotowywania informacji wyborczych, szkolenia członków komisji, zapewnienia obsługi informatycznej itp. To oznacza, że nie będzie możliwości skorzystania przez wyborców z ich konstytucyjnych praw wyborczych.

Kierując się względami bezpieczeństwa wzywamy zatem stanowczo do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

Pod tym listem podpisało się 36-oro samorządowców, prezydent, burmistrzowie i wójtowie z Wielkopolski:

 Tarnowa Podgórnego, Swarzędza, Leszna, Lubonia, Międzychodu, Suchego Lasu, Komornik, Ślesina, Przykony, Czerwonaka, Kórnika, Grodziska Wielkopolskiego, Puszczykowa, Nekli, Opalenicy, Szamotuł, Margonina, Wronek, Czerniejewa, Skoków, Kawęczyna, Dopiewa, Stęszewa, Kamieńca, Murowanej Gośliny, Kostrzyna, Brudzewa, Baranowa, Buku, Pobiedzisk, Śremu, Kleszczewa, Kościana, Złotowa, Rychwała, Wielichowa.

Czytaj także

Narada starosty z burmistrzami i wójtami [FOTO]

Redakcja

Wybraliśmy swoich europosłów. Dwoje z KO, jedna z PiS, Konfederacji, TD i Lewicy

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Wągrowczanin nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym [FOTO]

Krzysztof Czapul