Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

UWAGA, W NOCY BĘDZIE ŚLISKO! Opady marznącego śniegu z deszczem i mokrego śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje dziś w nocy na terenie naszego powiatu zamarzanie mokrej nawierzchni dróg po opadach śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna ma wynieść około -4 stopni Celsjusza, natomiast przewidywana temperatura minimalna gruntu około -6 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie ma kolor żółty, czyli jest pierwszego, najniższego stopnia ważności i obowiązuje dzisiaj od północy do godziny 9.00 we wtorek rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wzrosło drugi miesiąc z rzędu

Remigiusz Priebe

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE: Wsparcie dla firm w ramach Tarczy Finansowej

Redakcja

W NASZYM POWIECIE NIE MA NOWYCH PRZYPADKÓW KORONAWIRUSA. Tylko jedna zakażona osoba. Mniej osób w kwarantannie

Krzysztof Czapul