serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

NIELBA: Brak szansy awansu do Superligi byłby krzywdzący


zatrudnie
artdent baner

Wągrowiecki klub odniósł się do propozycji krajowego związku.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zwrócił się do klubów I ligi z propozycją zakończenia rozgrywek bez awansów i spadków. Pisaliśmy o tym w piątek w artykule Związek chce zakończyć rozgrywki bez spadków i awansów. Superliga znów nie dla Nielby? Jest to oczywiście związane z zawieszeniem rozgrywek ligowych z powodu epidemii koronawirusa.

Gdyby propozycja związku została przyjęta, to szansę dostania się do Superligi straciłaby między innymi wągrowiecka Nielba, która jest aktualnie liderem tabeli jednej z trzech grup I ligi.

W związku z tym klub przedstawił swoje stanowisko:.

Do klubu wpłynęło pismo od Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przedstawiciele Związku zaproponowali rozwiązanie dążące do tego, aby sezon ligowy 2019/20 zakończyć bez spadków i awansów, a co bardziej zdumiewające bez klasyfikacji drużyn. To tylko pokaże, że sezon 2019/20 w ogóle się nie rozpoczął. Na takie rozwiązanie tej trudnej sprawy MKS Nielba Wągrowiec nie może się zgodzić.

W opinii klubu taka możliwość zakończenia sezonu staje się krzywdząca dla zawodników, działaczy i sponsorów, którzy mocno walczyli o to, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym są aktualnie, czyli miejscu dającym prawo ubiegać się o grę w PGNiG Superlidze w sezonie 2020/21. W naszej opinii władze Związku powinny zaprosić zwycięzców grup I Ligi do walki o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce. Jednocześnie pozostałe zespoły powinny zostać sklasyfikowane zgodnie z zasadami rywalizacji sportowej

Przypomnijmy, że według regulaminu rozgrywek, zwycięzcy trzech grup I ligi mieli rozegrać turniej mistrzów. Jego zwycięzca bezpośrednio awansowałby do Superligi, drugi zespół grałby baraż z przedostatnią drużyną polskiej elity.

Warto też pamiętać, że aby awansować do Superligi nie wystarczy wygrać rywalizację sportową. Trzeba też spełnić wymogi licencyjne, w tym zagwarantować budżet na poziomie minimum 2 miliony złotych netto. Dwa lata temu się to Nielbie nie udało.

Czytaj także

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja

Znana wągrowiecka firma ma już 40 lat! [FOTO]

Redakcja

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja