Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Działania wągrowieckiej policji i doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych sprawców włamań, do jakich dochodziło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nad Nielbą” w Wągrowcu.

W lutym policjanci otrzymali sygnały od działkowiczów o uszkodzeniach wejść do altan, uszkodzonych kłódkach zabezpieczających pomieszczenia z narzędziami. Kilku właścicieli zauważyło również, utratę elektronarzędzi. Wskazywało to na działanie osób, które zajmowały się okradaniem działkowiczów.

– We wtorek, 27 lutego, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. To 21-letni i 23-letni mieszkańcy Wągrowca, podejrzani o wspólne dokonywanie włamań i kradzieży. Odzyskano również szereg skradzionych elektronarzędzi. Były to m.in narzędzia wielofunkcyjne, wkrętarki, piłę łańcuchową, a nawet głośnik. Wróciły one już do swoich właścicieli – wyjaśnia policja.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy włamali się do co najmniej kilku budynków na terenach działek, ale też uszkodzili drzwi, kłódki i zamki do pomieszczeń, z których nic nie skradziono.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzutów, a także złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Na zdjęciu: policjanci z zatrzymanym podczas czynności do sprawy idą aleją pomiędzy działkami.

Czytaj także

Wągrowieccy policjanci wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą” [LISTA]

Redakcja

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja