serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Od miesięcy OKRADAŁ jedną firmę. Kradł paliwo i akumulatory. WPADŁ [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca jednej spod gołanieckich miejscowości, krótko po tym jak dokonał kradzieży akumulatorów. Mężczyzna podejrzany jest również o kradzież paliwa, łącznie przedstawiono mu 6 zarzutów kradzieży.

W ubiegłym tygodniu policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży akumulatorów i oleju napędowego od koparki z terenu jednej z żwirowni w gminie Wągrowiec. Z zawiadomienia wynikało, że straty z tytułu kradzieży wyniosły kilkanaście tysięcy złotych, a przedsiębiorca był okradany od kilku miesięcy.

– Współpraca policjantów ze zgłaszającym i przekazane przez niego istotne informacje, pozwoliły śledczym na dotarcie do podejrzanego o kradzież mężczyzny. Skradzione akumulatory zostały ukryte na terenie gospodarstwa jego rodziców w gminie Gołańcz. Zostały one ujawnione w przedsionku budynku. Po wykonaniu czynności procesowych, akumulatory zostały przekazane właścicielowi – wyjaśnia wągrowiecka policja.

Podejrzany o dokonanie kradzieży 30-letni mieszkaniec gminy Gołańcz został doprowadzony do komendy w Wągrowcu. Miał on już wcześniej konflikty z prawem. Notowany był za przestępstwo uszkodzenia ciała, posiadanie narkotyków i kierowanie samochodem pod ich wpływem.

Dalsze ustalenia policjantów pozwoliły na uzupełnienie zarzutu kradzieży akumulatorów o kolejnych pięć zarzutów kradzieży oleju napędowego. Mężczyzna wyjaśniając swoje działanie przyznał się do kradzieży akumulatorów i łącznie ponad 500 litrów paliwa.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Fot. główne: ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

WODA z wodociągu w gminie Gołańcz już ZDATNA do spożycia

Redakcja

APEL POLICJI: Rozpoznajesz go? Okradł kościół! [FILM/FOTO]

Redakcja

17-latek okradł pizzerię. Kilka dni później policjanci już go złapali  

Redakcja