serpol praca

Okno na Wągrowiec
Kultura Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NOBEL DLA POLKI! Sprawdziliśmy czy książki Olgi Tokarczuk są w naszych księgarniach

To pierwsza od 1996 roku Nagroda Nobla dla Polski.

Poprzednio nagrodę dostała poetka Wisława Szymborska. Po 23 latach wreszcie Literacka Nagroda Nobla znów powędrowała do pisarki – Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk to już bardzo uznana, ceniona pisarka. Autorka ma na swoim koncie kilkanaście książek. A te najgłośniejsze to „Dom dzienny, dom nocny”, „Bieguni”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych” (na jej podstawie powstał głośny film pt. „Pokot”), „Księgi Jakubowe”.

Wielokrotnie nagradzana i doceniana, i to zarówno przez czytelników, jak i jurorów. Ma na swoim koncie nagrodę NIKE (najlepsza książka w Polsce), prestiżową ogólnoświatową nagrodę „Booker”, a teraz także Nobla!

Sprawdziliśmy, czy książki naszej noblistki są dostępne w wągrowieckich księgarniach. Już tylko w jednej.  

– Właśnie sprzedałam ostatnią Tokarczuk z półki, miałam „Biegunów”. I niestety z hurtowni wszystko w tej chwili zniknęło. Tak bywa kiedy autor zdobywa nagrodę – wyjaśnia nam Monika Hoffmann z księgarni „Muszyńscy” i dodaje: – Dla mnie to wspaniała wiadomość, że Tokarczuk dostała nagrodę Nobla. Była typowana jako jedna z faworytek, ale szczerze mówiąc, jak przeczytałam przed chwilą tę wiadomość, to nie mogłam uwierzyć. Bardzo się cieszę, bo uważam, że to zasłużona nagroda. Śledzę twórczość Olgi Tokarczuk od kiedy dawno temu przeczytałam „Dom dzienny, dom nocny”.

Książki Olgi Tokarczuk są za to jeszcze w księgarni „Locum”. – Mamy te tytuły, które widać na naszym zdjęciu. I w najbliższym czasie nie będzie nic więcej, gdyż natychmiast wszystko zniknęło z hurtowni – wyjaśnia Dorota Kreskowiak. A o prozie Tokarczuk mówi tak: – To jest po prostu pierwsza klasa literatury. Rewelacyjnie, że została doceniona. Gorąco gratulujemy! I cieszymy się, że w ten sposób zamknięte zostaną usta tych, którzy twórczości Olgi Tokarczuk nie doceniają!!!

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja