Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Z OSTATNIEJ CHWILI: NĘKAŁ KOBIETĘ. ZATRZYMALI GO. STALKER TRAFIŁ DO ARESZTU!

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o uporczywe nękanie jednej z mieszkanek Wągrowca. Na wniosek prokuratury, sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu.

Stalking określany jest jako złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu. Zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Wapna , jak wynika z przyjętego zawiadomienia, nękał pokrzywdzoną kobietę od dłuższego czasu. Mężczyzna nachodził kobietę w miejscu pracy – pokrzywdzona wykonuje usługi dla obywateli. Podczas jednego z takich zajść, zdecydowała się wezwać na miejsce Policję. Interweniujący policjanci, po wyjaśnieniu okoliczności, wytłumaczyli obywatelowi, że takie zachowanie jest prawnie zabronione, a zdecydowali o ukaraniu mężczyzny mandatem karnym.

Na tej interwencji jednak się nie zakończyło, a zachowanie podejrzanego nie zmieniło. Na początku tygodnia pokrzywdzona zdecydowała się złożyć zawiadomienie o jej nękaniu. W trakcie jego składania, opowiedziała policjantom o niepokojących sytuacjach, w których mężczyzna na telefon komórkowy kobiety wysyłał sms-y o nagabujących treściach, śledził ją, robił zdjęcia jej i rodzinie. Kobieta czuła się zagrożona.

Mężczyzna wykazywał tak daleko idące zainteresowanie kobietą, że w czasie, kiedy składała zawiadomienie wągrowieckiej komendzie, również przyjechał na parking przed budynkiem. W momencie, gdy pokrzywdzona wyszła z budynku i wsiadła do samochodu, wówczas jej oprawca podszedł do auta. Zostało to zauważone przez będących w komendzie policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę.

Podejrzany usłyszał zarzut uporczywego nękania. W trakcie prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania wyjaśniane będą wszystkie okoliczności, m.in. motywy jakimi się kierował. W dniu wczorajszym na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo to podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK: Wystartuję tam, gdzie się tylko da. Najważniejsze, że kasa się zgadza

Krzysztof Garnetz

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja

Miejscy radni na sesji spotkają dziś i za kilka dni

Krzysztof Czapul