Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

Nielba coraz bliżej III ligi!

Po ciężkim i trudnym meczu wągrowieccy piłkarze wygrywają w Kórniku.

Sobotnie spotkanie na wyjeździe nie ułożyło się najlepiej dla wągrowczan, gdyż to gospodarze w 8 minucie objęli prowadzenie, dzięki podyktowanemu przez arbitra rzutowi karnemu. Żółto-czarni ruszyli do odrabiania strat. W 29 minucie wyrównującą bramkę zdobył Jakub Kubiński. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, ten sam zawodnik, po asyście Tomka Bzdęgi wyprowadził Nielbę na prowadzenie.

Po zmianie stron goście nie odpuszczali, skutkiem czego duet Leśniewski – Bzdęga rozstrzygnął losy spotkania, ustalając jego wynik na 1:3. Główny rywal w walce o awans do 3 ligi, Lubuszanin Trzcianka, zremisował bezbramkowo z Obrą Kościan, dzięki czemu Nielba wyprzedza go już o 4 oczka w ligowej tabeli i może zacząć poważnie myśleć o 3 lidze. Jednak póki piłka w grze, wszystko jest możliwe, dlatego walka i emocje będą trwały do końca sezonu.

Tekst i zdjęcia: Marcin Kotowski