Okno na Wągrowiec
Komunikacja Wiadomości

Minister z Niemiec odwiedził Wągrowiec [FOTO]

Kilka dni temu w Wągrowcu, w Punkcie Utrzymania Taboru Kolei Wielkopolskich gościł Rainer Genilke, minister infrastruktury i planowania krajowego Brandenburgii wraz towarzyszącą mu delegacją, złożoną z pracowników tego ministerstwa oraz związku komunikacyjnego Berlin – Brandenburgia.

Goście przyjechali do Wągrowca pociągiem regularnego kursowania.

Na miejscu prezentacji dokonał Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich Marek Nitkowski oraz obecny na miejscu Dyrektor Pionu Technicznego, Sławomir Wiśniewski. O inwestycji w Wągrowcu opowiadał również Włodzimierz Finke, Zastępca Dyrektora Departamentu Transportu.

– Słuchacze byli zainteresowani zarówno historią spółki, jej osiągnięciami, jak i możliwościami, jakie daje PUT Wągrowiec. Nie obyło się bez porównań do kolei niemieckich. Co ciekawe, niemieccy goście byli pod wielkim wrażeniem organizacji pracy w spółce, zdolności do przyciągania młodej kadry, zrealizowanych przez spółkę inwestycji oraz wynikami liczby przewożonych podróżnych – wyjaśniają pracownicy KW.

Będąc na miejscu, uczestnicy mieli również okazję bezpośrednio zapoznać się z działaniem myjni automatycznej pojazdów szynowych, halę przeglądów oraz postojową, a także punkt tankowania pojazdów. Nie mogło zabraknąć również wypróbowania symulatora jazdy, na którym szkolą się przyszli i obecni maszyniści Kolei Wielkopolskich.

Źródło: Koleje Wielkopolskie

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja