Okno na Wągrowiec

Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

Dwa mecze i dwie porażki nielbistów. Trener: Zabrakło twardej obrony. Trzeba wejść na odpowiednie tory

Szczypiorniści Nielby Wągrowiec fatalnie zaczęli rundę rewanżową.

Od dwóch porażek swoje mecze zaczęli nelbiści, grający w I lidze (grupa A). Nasi ulegli ekipie z Żukowa u siebie oraz drużynie Gwardii Koszalin na wyjeździe. Co gorsza oba mecze przegrali wysoko, tracąc sporo bramek, a ich gra wyglądała słabo.   

– Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek drugiej rundy. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, co było przyczyną takich występów. Trzeba to przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Na pewno zabrakło twardej i nieustępliwej obrony, bo w obydwu spotkaniach straciliśmy dużo bramek – tak na oficjalnej stronie klubu skomentował to trener „żółto-czarnych” Bartosz Świerad.

Trener przyznał również, że słaba w tych meczach była też skuteczność w ataku. Jaka jest recepta sztabu trenerskiego?

 – Przez miesiąc na pewno nikt nie zapomniał, jak się gra i wygrywa mecze. Porażka jest wkalkulowana w sporcie. Możemy teraz tylko pogratulować przeciwnikom zwycięstwa, a nasze porażki koniecznie przenieść na motywację do ciężkiej pracy przed kolejnymi meczami. Liga jest wyrównana, każdy może wygrać z każdym, a przed nami wiele grania i trzeba wejść na odpowiednie tory – uważa Bartosz Świerad.

Kolejny mecz nielbiści zagrają w przyszłą sobotę, 27 lutego. W swojej hali podejmą ekipę Sokoła Kościerzyna.

Dodajmy, że obecnie Nielba Wągrowiec w tabeli jest na miejscu 4-tym, z 23 punktami na koncie. Liderem jest drużyna z Żukowa (27 punktów), przed MKS Grudziądz oraz Warmią Olszyn. Nasz najbliższy rywal w tabeli zajmuje miejsce 7.

Fot. KSPR Gwardia Koszalin/Łukasz Zienkiewicz

Źródło: MKS Nielba Wągrowiec

Czytaj także

PUCHAR POLSKI: „Żółto-czarni” zagrają z Olimpią Koło

Krzysztof Czapul

Poważne WZMOCNIENIE Nielby Wągrowiec [TRANSFER]

Krzysztof Czapul

TRANSFERY: Z EKSTRAKLASY do Nielby Wągrowiec!

Krzysztof Czapul