serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Wiele osób POMAGA Oldze, a ten IDIOTA ukradł skarbonkę z pieniędzmi dla tej chorej dziewczynki. Wpadł i odpowie za to!

Do tej kradzieży doszło kilka tygodni temu. W ujęciu sprawcy pomógł monitoring.

Wiele osób poruszył los Olgi Miśkiewicz z pobliskiego Kiszkowa. Dziewczynka choruje na śmiertelną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc może tylko najdroższy lek świata. Pomoc ruszyła szybko. Organizowane są zbiórki pomocy, akcje w Internecie. Pieniądze zbierać będą również wągrowieckie morsy z IceTeam.

Niestety, znalazł się i ktoś taki, kto na nieszczęściu tego maleństwa chciał skorzystać.

Policjanci z Gniezna zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież puszki z pieniędzmi, do której klienci wrzucali darowizny na leczenie Olgi.

 – Do tej kradzieży doszło 19 stycznia na terenie sklepu przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie, który włączył się do akcji charytatywnej. W okradzionym sklepie sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę ekspedientki przy kasie i zabrał stojącą na ladzie skarbonkę, w której znajdowało się około 1 tys. złotych – wyjaśniają gnieźnieńscy policjanci.

Na szczęście, kradzież nagrały kamery monitoringu. Policjanci upublicznili wizerunek sprawcy i złodzieja dwa dni temu zatrzymano. 35-letniemu mieszkańcowi Gniezna już przedstawiono zarzut kradzieży puszki. Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił, że pieniądze znajdujące się w środku wydał na bieżące potrzeby.

Dodatkowo okazało się, że to recydywista. Policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna 21 grudnia ubiegłego roku ukradł z mieszkania znajomego notebook i klucze. Pokrzywdzony w tym przypadku wycenił straty na ponad 5 tys. złotych.

Obydwie sprawy niebawem trafią do sądu. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa może grozić nawet do 5 lat pozbawienia czynności.

POMOC DLA OLGI:

https://www.siepomaga.pl/olga

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj także

Wlazł kotek na drzewo, a znieść go musieli strażacy [FOTO]

Redakcja

Dary trafiły do podopiecznych ośrodka szkolno-wychowawczego [FOTO]

Redakcja

Pijany jechał rowerem. Upadł i wezwał pomoc, kłamiąc, że połamał nogi

Redakcja