Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

BRAWO! Firma Lemar wsparła wągrowiecki szpital. Przekazali 20 tys. zł [ZDJĘCIA]

Za tę sumę już zakupiono specjalistyczny sprzęt.

Firma LEMAR z Potrzanowa to renomowany producent bitumicznych wyrobów hydroizolacyjnych. Właśnie przekazała na rzecz wągrowieckiego ZOZ-u kwotę 20 tys. zł.

To umożliwiło dokonanie zakupu kilku urządzeń medycznych.

I tak nasz szpital zakupił dwukanałowy system uciskowy Smart Pump dla pacjentów oddziału chirurgicznego. Turządzenie jest przeznaczone do przejściowego zablokowania lub zmniejszenia przepływu krwi w trakcie zabiegu operacyjnego, w celu zapewnienia lepszego uwidocznienia pola operacyjnego. Smart Pump najczęściej jest wykorzystywany przy zabiegach ortopedycznych kończyn.

Kupiono również aparat KTG dla pacjentek oddziału położniczo-ginekologicznego. To nowoczesny kardiotokograf wyposażony w dwie głowice wielokryształowe o wysokiej czułości, zarazem odporne na zakłócenia ze strony zewnętrznych źródeł dźwięku.

Kolejny sprzęt, o który wzbogacił się nasz szpital, to aparat EKG dla pacjentów oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. To mobilny elektrokardiograf, umożliwiający szybkie wykonanie pomiaru czynności bioelektrycznej serca w pełnym zakresie 12 odprowadzeń.

– Za przekazanie wsparcie finansowe, umożliwiające doposażenie oddziałów szpitalnych, składam bardzo serdeczne podziękowania – mówi Przemysław Bury, dyrektor ZOZ-u.

Źródło: szpital Wągrowiec

Czytaj także

Policjanci URATOWALI życie 57-latkowi

Krzysztof Czapul

Chciał popełnić samobójstwo. Policjanci szybko zareagowali i mężczyznę uratowali

Krzysztof Czapul

Sarna utknęła na lodzie. Z pomocą przyszli strażacy [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul