serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości

Był pijany, bez uprawnień i łamał przepisy. Zatrzymała go drogówka [FOTO]


zatrudnie
artdent baner

W sobotę 16 września około godziny 19:00 jadący wągrowiecką obwodnicą świadkowie zadzwonili na numer alarmowy 112, zaniepokojeni zachowaniem kierowcy pojazdu marki opel corsa. Mężczyzna wyprzedzał na liniach ciągłych i powierzchniach wyłączonych z ruchu.

Dodatkowo styl jazdy potwierdzał ich przypuszczenia, że może być nietrzeźwy. Jeszcze w trakcie rozmowy z operatorem WCPR, mężczyzna zjechał z obwodnicy przy ul Kcyńskiej w polną drogę i się zatrzymał.

Operator przekazał tą informację dyżurnemu wągrowieckiej policji, który wysłał na miejsce patrol drogówki. Po chwili opel ruszył w stronę centrum Wągrowca ulicą Kcyńską. Tam zatrzymali go mundurowi.

Okazało się że za kierownicą siedzi 23-letni obywatel Mołdawii, który na co dzień przebywa w powiecie poznańskim. Mężczyzna był nietrzeźwy, bo miał około 1,1 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za popełnione wykroczenia, w tym dodatkowo nie posiada on uprawnień do kierowania.

Sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, grzywna minimum 5000 złotych, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat, takie sankcje grożą osobie decydującej się na kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja

Znana wągrowiecka firma ma już 40 lat! [FOTO]

Redakcja

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja