Okno na Wągrowiec

Gorący temat Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

ALE TEMAT: ZACZYNAŁ W NIELBIE. TERAZ ZAGRA W EKSTRAKLASIE!

Mateusz Lewandowski zawodnikiem Wisły Płock.

Mateusz to wychowanek Nielby Wągrowiec. Właśnie podpisał kontrakt z ekstraklasową Wisła Płock.

Jak informuje oficjalna strona Nielby Wągrowiec, Mateusz swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Nielbie, potem trafił do Warty Poznań, następnie grał w drużynach niemieckich. Teraz będziemy mogli go oglądać na boiskach Ekstraklasy.

21- letni Mateusz Lewandowski umową z Nafciarzami związał się przynajmniej na  dwa najbliższe lata. Zawarto w niej również opcję przedłużenia współpracy o rok.

Lewandowski urodził się 4 marca 1999 roku w Poznaniu. Klubem, w którym stawiał pierwsze kroki z piłką przy nodze była jednak Nielba Wągrowiec, skąd następnie trafił do Warty Poznań. Napastnik w ostatnich latach szkolił się też w młodzieżowych zespołach Energie Cottbus oraz SC Freiburg. Od lipca 2018 roku reprezentował natomiast barwy Dynama Berlin.

W rozgrywkach Regionalligi Norst, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech, oraz Landespokal Berlin mierzący 187 cm wzrostu napastnik w sezonie 2019/20 rozegrał łącznie w 23 spotkania, w których 11-krotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Od lipca 2020 roku pozostawał wolnym zawodnikiem.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą, to dla mnie wielka szansa i możliwość rozwoju. Na każdym treningu chcę dawać z siebie maksimum, by przekonać do siebie trenera. Jeśli ten da mi szansę, zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać. Na boisku preferuję twardą grę, lubię pojedynki siłowe z przeciwnikami. Jestem raczej typem piłkarza, który oczekuje na podania prostopadłe, bądź dośrodkowania w pole karne. Wierzę, że wspólnie z kolegami z drużyny powalczymy o jak najlepsze wyniki dla Wisły już w przyszłym sezonie – powiedział Mateusz na chwilę po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.

Źródło: MKS Nielba Wągrowiec/wisla.plock.pl

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: NIELBA przy pustych trybunach PRZEGRYWA ze Starogardem [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

CO SIĘ ZMIENIŁO W WĄGROWCU? Od dzisiaj zaostrzone zasady W ŻÓŁTEJ STREFIE

Remigiusz Priebe

Jutrzejszy MECZ Nielby bez publiczności, ale będzie RELACJA ONLINE

Krzysztof Czapul