Okno na Wągrowiec

Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

ZWIĄZEK ZDECYDOWAŁ: To koniec sezonu dla futbolistów Nielby

Działacze WZPN postanowili, że rozgrywki III ligi nie zostaną wznowione.

Zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, na mocy uprawnień określonych Statutem, przepisami związkowymi i regulaminem rozgrywek, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek III ligi grupy 2 z zachowaniem kolejności ustalonej po 18 rozegranych kolejkach. Największą liczbę punktów w rywalizacji boiskowej zdobył zespół KKS 1925 Kalisz, zyskując tym samym tytuł mistrza III ligi i prawo do gry w II lidze w sezonie 2020/21.

W tych rozgrywkach występowała w tym sezonie również drużyna Nielby Wągrowiec. Po 18. uwzględnionych w klasyfikacji kolejkach nasi piłkarze uplasowali się na 14. miejscu z 16. zdobytymi punktami – tuż nad strefą spadkową. Nie miało to jednak znaczenia, bo wielkopolski związek postanowił, że w tym roku żadna drużyna z ligi nie spadnie.

– Z uwagi na wcześniejsze zakończenie rozgrywek Zarząd Wielkopolskiego ZPN podjął zarazem decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia spadków. Tym samym liczba uprawnionych do gry w III lidze w przyszłym sezonie wynosi 21 zespołów i może ulec zwiększeniu w przypadku spadku drużyn z makroregionu z rozgrywek II ligi – informuje WZPN.

Wielkopolski ZPN do końca rozważał wstrzymanie się z ostatecznymi rozstrzygnięciami przynajmniej do końca maja. Uznano jednak, że odwlekanie decyzji nie zmieni stanu obecnego. – Nie da się wyeliminować ryzyka wystąpienia sytuacji, w której po rozegraniu choćby jednego spotkania, choroba COVID-19 dosięgnie któregoś z uczestników rozgrywek i doprowadzi do kwarantanny całych drużyn. Wobec braku możliwości wprowadzenia protokołu medycznego na wzór lig zawodowych, jedynym racjonalnym rozwiązaniem wówczas byłoby i tak zakończenie rozgrywek – uważają działacze.

Całe oświadczenie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej przeczytasz TUTAJ.

Przypomnijmy, że już wcześniej prezesi wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej zgodnie podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Informowaliśmy o tym w artykule PIŁKA NOŻNA: W niższych ligach sezon 2019/20 zakończony! Nielba jeszcze niepewna.

Czytaj także

Odszedł ks. Stanisław Bryjak. Był proboszczem w Żoniu, a wcześniej wikariuszem w wągrowieckiej Farze

Remigiusz Priebe

KOLEJNA OSOBA Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM TRAFIŁA DO SZPITALA!

Krzysztof Czapul

Nasz Aquapark szykuje się do otwarcia [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul